Google Site İçi

   
   
 

< Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa >

 

example2

 

 

FLORANSA ÇEVRE GEZİLERİ / TOSKANA BÖLGESİ

 

Gezimize başlamadan önce Floransa' nın merkez tren istasyonundan kısaca bahsedelim..

 

Florence Train Station / Piazza della Stazione : Firenze Santa Maria Novella ( SMN ) ;

example2 example2

 

Bu bölgeyi  değerlendirme nedenimiz , Floransa 'dan pek çok yere ulaşımda merkezi konumda olması nedeniyledir.

Ana tren istasyonu olan SMN ,Floransanın yürünebilir mesafede ve merkezi konumunda yer alır.Bu istasyon bölgesinden ;

Expres tren ile günlük 8 kez Pisa merkez ya da " Galileo hava alanına " , ATAF " Vola Otobüs “ no.62 ile de her yarım saattte bir " Amerigo Vespucci hava limanına " ulaşım imkanı sağlanmaktadır.

İstasyonun yanında “ Santa Maria Novella Kilisesi “ bulunur.

İstasyon önünde yer alan yolun karşı tarafında turist danışma noktasını bulabilirsiniz ( İ ).

İstasyonun yıllık yolcu transferi yaklaşık 60 milyon dolayındadır.Buradan ;

Bologno – Floransa ( hızlı ve normal trenler ) , Roma – Floransa ( hızlı ve normal trenler ) , Floransa - Pisa – Livorno seferlerini bulabilirsiniz. Saat 07/21  arası danışma bürosu vardır.

Piazza Santa Maria Novella Floransada büyük meydanlardan biridir. Eskinin gösteri meydanıdır.Santa Maria Novella ilk bazilikalardandır.Adını “ Santa Maria delle Vigne “ den esinlenerek almıştır.Ön cephesi tipik bir rönesans eseridir.Burada ana tren istasyonunun ( SMN ) hemen arkasında , yürüme mesafesinde ; Piazza dell'Unità Italiana alanı bulunur.

example2

1882 de İtalyanın birleşmesi sonrası anı amaçlı bir dikili taş dikilir. İşte o alan burasıdır. Çevresinde oteller mevcuttur.

 

 

TOSCANA / TUSCANY ( Floransa ) BÖLGESİ :

( Montecatini ve Pisa , Siena , San Gimignano gezileri )

TOSKANA ( MAP * )

example2

* Büyütmek için tıklayın ..

 

* Onlarca yerleşimi olan bu bölgede bizler bilinen birkaç bölgesini gezeceğiz.

 

*** Toskana hakkında pratik bilgiler için Tıklayınız

*** ARAÇ KİRALAMA için Tıklayınız

 

Bu bölgede Floransa' yı ( Firenze - Florence ) merkez olarak aldığımızda bölge kentlerinin birbirlerine olan uzaklıkları ile diğer İtalyan şehirlerinin Floransa'ya olan mesafelerini hatırlatalım..

Floransadan ;

Pisa ( 75 km ) , Siena ( 60 km ) , Roma ( 230 km ) , Venedik ( 204 km ) , Bologna ( 80 km ) , Genova ( 482 km ) , Milan ( 249 km ) , Napoli ( 408 km )

Pisa'dan ;

Siena ( 90 km ) , San Gimignano ( 60 km ) ; Siena - San Gimignano : 30 km. dir...

 

* Mesafeler yaklaşık değerlerdir , ulaşımda seçilen yola göre farklılık gösterebilir !

 

Toskana ' da tanıyacağımız ilk yerleşimden başlayalım. Floransa gezilerinde genelde turların konaklama alanı olarak belirlediği , Floransa'ya yakın olan bir yerleşimden söz edelim.. MONTECATİNİ ;

 

Turla yapılan gezilerde , Floransa için oteller  çoğu zaman kent merkezinden uzakta yer almaktadır. Bu bölgelerden biri de Montecatini – Terme bölgesidir ( kent için pratik bilgiler - tıklayın ).

example2

Floransa'nın kuzey batısında kalan ,Toskana ’nın spa merkezlerinden en büyüğü ve en ünlüsü olan Montecatini Terme'dir ;

Burası ilk banyoların yapıldığı 16. yy' dan beri tedavi edici özelliği bulunan suları nedeniyle çok ilgi görmüştür. İki yüzyıl sonra, yakında bulunan kraliyet, şehrin ilk büyük spa merkezinin açılışından sonra Montecatini Terme’yi aristokrasinin ilgi alanına dahil etmiştir.

Montecatini , Floransanın yaklaşık 40 km. kuzeybatısında yer alır.Siena'ya 77 km. , Pisa ya 45 km. uzaklıktadır.Termal suları ve kaplıcaları ( SPA )  ile günümüzde popüler bir yerleşim olmuştur.Restoran , gece klübleri ve gazinolar ile büyüyen bir kenttir.Palazzina Regia ,  Palazzo Comunale tarihi yapılara sahip alanlarıdır.Yeşillikler ve parklarla bütünleşir.Yöresel yemekleri vardır. Yaklaşık 20 bin kişi yaşar. Restoranları uygun ve temizdir. Kısa konaklamalı geceler fazla sıkıcı geçmez kanısındayım ( Floransa merkeze gitmek için aşırı çaba gerekmez ! ) .Ayrıca buradan , çevre gezi yerlerine < Siena , Pisa , San Gimignano vs. > ulaşım imkanı da mevcuttur ( bu yerlere yakındır ! )..

 

** Toskana bölge ulaşımı için genel bir web sayfası ( Linke tıklayın )

 

MONTECATİ ' YE ULAŞIM :

Araç ile Floransa' dan ; A 11 kara yolu üzerinden " Firenze-Mare " üzerinden , Montecatini Terme çıkışından ulaşın..

example2 * Floransa'dan Montecatini ( otoyol bağlantısı )

 

Diğer ;

Montecatini' den Floransa Ya da Pisa ya ( Toskana bölgesine ) otobüs Ya da trenle ulaşabilirsiniz. Floransa için tren en uygunudur.

Otobüs : LAZZI otobüs şirketi Floransa hava alanı yanından her 20 dk.da bir kalkar.Bilet otobüsten temin edilebilir.Yolculuk yaklaşık 1 saat sürer.Son durak Park Hotel Le Sorgenti dir ( Montecatini ).

Tren daha uygundur ( hem fiyat hem zamanlama ) .Floransa dan ana istasyondan Santa Maria Novella dan kalkar.Yolculuk yaklaşık 40 – 50 dk .sürer.Trenler temiz sayılır.Ücret : Tek yön ve tüm Toskana bölgesi için 3.5 € ' dur. ( 2010 ). Bilet birkaç gün için geçerli - tek yön kullanımda !.Sıkıntıya girmemek için dönüş biletinizide istasyondan temin edin!. Floransa'dan son tren 22_20 dolayında idi ( Haz.2010 ).Son durak : Montecatini-Terme / Monsummano - ” Park Hotel Le Sorgenti “  yanıdır.Bundan başka küçük bir istasyon daha vardır ama Monsummano en merkezi konumundadır.

Bilgi :Tren Bilgi için tıklayın

 

Pisa Montecatini / Montecatini Pisa ulaşımı :

Araç ile ;

example2 * Pisa'dan otoyol ile Montecatini ..

 

Diğer Ulaşımlar ;

Otobüs :

Hava alanından ( Galileo G. ) LAZZI otobüs şirketiyle önce Pisa merkeze , sonrada başka araçla;

" Lucca " üzerinden Montecatini ' ye ulaşılır.( Bilgi : LAZZİ Bus Bilgi için tıklayın  ).

 

Tren :

Pisa hava alanından bazı trenler doğrudan hareketle Montecatiniye gelirken,bazıları için tren değişimi gerekecektir ( Viareggio veya Lucca ).Değişimle yolculuk 2 saati bulabilir.


Uyarı : Montecatini – Pisa ulaşımı mümkün  , ama zaman açısından  - tren değişimi yönünden sıkıntı var ! Ve Montecanini' den Floransa' ya ulaşım imkanının daha elverişli olduğunu unutmayın !

 

MONTECATİNİ ' den bir kaç foto ..

example2 example2 example2

 

FLORANSA ' YA YAKIN YERLERİ / TOSKANA BÖLGESİNİ GEZMEYE DEVAM :

example2 example2

Toskana bölgesinde sıklıkla ziyaret edinlen 3 yer vardır. Pisa , Siena , San Gimignano'dur.

 

PİSA :
 
Galileo Galilei'nin doğduğu yerdir.Pisa Floransa'nın yaklaşık 75 km. batısındadır.12. yy. Yapımı olan eğik çan kulesi ile meşhurdur.Pizzanın zengin ve güçlü geçmişinin en dikkat çekici mirası, Campo dei Miracoli = Mucizeler diyarı – Piazza Duomo ' dur.

example2 * büyütmek için tıklayınız

Bu üçlü ; Duomo, Batistero ( Vaftizhane )  ve yuvarlak Campanilesi ' dir ( eğik kule ) . Çimenler içinde yer alan bu yapıtta ; gri beyaz yatık mermerlerden yapılmış olan Duomo en çok ilgi çeken ,kopya edilen bölümdür.Katedralde baş yapıt oymalı vaiz kürsüsüdür.Karşısında Galileonun lambası bulunur .Her üç parçada başlanıldığından yıllar sonra tamamlanmıştır.Piza kulesinin yapımı tam 174 yıl almıştır.Yapıtın en ilgi çekeni ise ; Dikey konuma göre 4.5 m.eğilmiş olan 57 m.lik campanile ( kule ) dir.

Kule üst üste bindirilmiş yuvarlak 6 sütun dizisinden meydana gelmiştir.Üzerine 294 basamaklı bir merdivenle çıkılır. En üstteki çanların bulunduğu 8. kat silindir biçimindedir. Ancak yapının ağırlık merkezinin izdüşümü kendi temel dairesinin içinde kaldığı için kule devrilmemektedir.Kule, Pisa'nın gücünün ve zenginliğinin bir sembolü olarak Cenova ve Venedik'e rakip olarak yapılmıştır.

Son çalışmalarla kulenin yan yatışı durdurulmuş gibi gözükse de halka açılması kısıtlanmaktadır.Kule 1990- 2001 yılları arasında onarım için kapalı tutulmuştur.Geceleri bir başka güzellikte olur.İtalyanca olarak ; ‘ La torre di pisa ’  olarak isimlendirilir.

example2 example2

 

 

ULAŞIM ;

* Pisa Galileo hava alanı - Pisa şehir merkezi ulaşımı :

+ Hava alanınında kendine ait küçük bir tren istasyonu vardır..Doğrudan demiryolu hatları ; Floransa, Lucca, Viareggio, Pistoia & Montecatini' yi havaalanına bağlar. Biletler, terminalde bilgi ofisinden satın alınabilir. Floransa için günlük 10 tren dolayında sefer vardır ( hava terminali 5. platform ) ?

Pisa hava alanı tren istasyonundan , 1 € dolayında ücretle 3.no.lu otobüslerle Pisa şehir merkezine ulaşırsınız ( 2 km ) .

+ Ana tren istasyonu Stazione Centrale olarak adlandırılmıştır.Pisa merkeze 20 dk.lık yürüme mesafesindedir.İstasyondan 1 no.lu otobüsler " Campo dei Miracoli " yönüne hareket ederler. Bu istasyondan ; Roma , Genova , Milan , Napoli ve Floransa ' ya tren bulabilirsiniz.

example2 * Pisa central tren istasyonundan , Campo dei Miracoli ' ye ulaşım ( map - harita )


Pisa - Floransa - Pisa Ulaşımı :

İki bölge arasında transportu sağlayan otobüs şirketi ( Terravision bus line ) ; Pisa Galileo airport ile Santa Maria Novella train station ( Floransa şehir merkezi ) arasını yaklaşık 70 dk. yol alıp , buradan da 15 dk. süren ek servisi ile Florence Amerigo Vespucci airport ' a ulaşır. Yaklaşık 85 dk. süren toplam yol için ücret : Erişkin tek yön 10 € , gidiş dönüş 16 € 'dur ( 2011 ). Tarife için resme tıklayın ;

example2

( Terravision Otobüs işletmesi - WEB -için tıklayın )

Ayrıca ; Floransa Santa Maria Novella (SMN) tren istasyonundan , Pisa Centrale tren istasyonuna düzenli olarak çalışan trenler de vardır.Yolculuk yaklaşık 75 dk dolayında olup , ücret 5,80 € ' dur ( 2010 ) . Buradan da 10 dk. sürecek ( 2 km ) bir otobüs yolculuğu ile ( LAM Rossa bus ) Pisa hava alanına varmış olursunuz ( Tren istasyonunda hava limanı bilet ofisi mevcut ). Ayrıca 8 kişilik kollektif taxi ile de 2 € dolayında kısa mesafeyi satın alabilirsiniz.Uçağınız buradan kalkacak ise , zamana dikkat !

( Tren için bilgi linki )

( Pisa Galileo airport linki )

Taxi : Alandan yaklaşık 6 € ya Pisa merkez tren istasyonuna götürür ( 2 km ) . Floransa ise 130 € dolayındadır ( 80 km )

PİSA - FLORANSA KARAYOLU ULAŞIMI ( map )

example2

 

 

Pisa - Siena - Pisa Ulaşımı ;

+ Otobüs :

Pisa Galileo hava alanından kalkan otobüsler , Siena merkeze gelirler

+ Tra-In ( Shuffle Bus ) / : Yaklaşık 20 dk.lık periotlarla kalkıp , 100 dk. dolayında yolu tamamlarlar. Ücret ; Tek yön ( 14 € ) , çift yön ( 26 € )

TRAİN spa bus ( linke tıklayın ) ( linke tıklayın )

BUS web ( linke tıklayın )

example2 * Pisa - Siena - Pisa otobüs seferleri kalkış tarifesi ( 2011 )

 

Ayrıca ;

Floransa’ dan hızlı ve ekspres otobüsler ana tren istasyonu ( SMN ) yakınından kalkarlar. SITA ‘nın (  tel.  055  47821 ) rapid bus – hızlı otobüs servisleri uygundur. 6.80 € ücretli otobüs 1 saat dolayında Siena merkeze ulaşır.30 dk.aralıklarla ; en son servis : saat 20.30 dolayıdır..(      SİTA Bilgi için tıklayın  )  ( 2013 yılı itibariyle Sita devre dışı - farklı bir şirket için : tıklayın )    

SİTA Ek not : Bilg i& bilet satış :
Via S.Caterina da Siena, 17 – Firenze -  tel. 800 373760 ; 
Otobüs güzergahı : Siena - S.Gimignano - Volterra - Mugello - Casentino – Chianti ‘ dir.

Biletler satış ofisleri , tabaccheria ( T ) merkezlerinde satılır.
* San Gimignano için : 5.30 € …..

 

* Empoli & Montecatini ' den alternatif ulaşım ( Pisa - Floransa - Pisa tren ulaşımı ile Empoli aktarması üzerinden !) ;

LAZZI Bus ;
Departures
Piazza Adua
Ticket office
Piazza Stazione, 4/6 r – Firenze - tel. 055 215155

LAZZİ Bus için tıklayın


Yol Güzergahı :

Empoli - Forte dei Marmi - Lucca - Montecatini - Pisa - Pistoia - Prato – Viareggio.

 

PİSA - SİENA KARA YOLU ULAŞIMI ( Map )

example2 example2 ---> San Gimignano bağlantılı ( 117 km )

 

+ Tren :

Pisa central tren istasyonundan ( alana 2 km ), Siena için < Carlo Rosselli tren ist .> ulaşım mevcuttur. Floransa ( SMN ) yönüne giden bu tren ile " Empoli " de değişimle Siena aktarması sonrası yaklaşık 1,5 - 2 saat süreli tren ulaşımı ile Siena railway tren istasyonuna varılır ( tren çok elverişli araç olmayabilir ! ) .. Saat 06 - 21 arası seferler vardır ? .. Bilet ücreti ; 8,90 € ( 1. sınıf ) ya da 7,10 € ( 2. sınıf ) ( 2010 ) . Biletler demiryolu istasyonu ve seyahat acentalarından temin edilir.

* Siena tren istasyonu ( Carlo Rosselli ) kent merkezine 2 km. uzaklıktadır.Şehir merkezi ve istasyon arasında 5 dk.lık aralıklarala otobüsler kalkar.

Tren bilgisi için tıklayın

 

PİSA OTOYOL ( MOTORWAYS ) BAĞLANTILARI

example2

 

** ARAÇ KİRALAMA İÇİN Tıklayınız

 

 

SİENA :

Floransanın yaklaışık 60 km. güneyinde yer alır.Bu günkü hali ile hala orta çağ kentidir.16. yy.dan günümüze değişmemiş surları , dar ve dolambaçlı caddeleri , labirent görünümlü bir yerleşimdir.

SITA ‘nın ( SİTA Bilgi için tıklayın    -  tel.  055  47821 ; Floransada SMN ana tren istasyon yakınlarında durakları mevcut ) düzenli  ve sık ekspres otobüsleriyle Floransa’dan ulaşım mümkündür.

Kentin surları içinde 14. yy.dan kalma “ Palazzo Publico ” ve 97 m.lik kule olan “ Torre del Mangia ” ’dan, zebra desenli katedraline ve pek çok saraya ve gotik mimariye (  kendine has özelliği olan bir sanat anlayışı ) hayran kalınabilir.

Kentin merkezi kocaman ve eğimli bir yelpaze gibi duran “ Piazza del Campo ” ’dur ( II. Campo ).Burada yılda 2 defa yapılan ,bilet bulmanın zor olduğu, eğersiz Palio at yarışları düzenlenir ( 2 temmuz – 16 ağustos , şehir bölgesini – contraday - temsil eden yarışçı galip gelirse  , palio ile  - boyalı ipek sancak – ödüllendirilir ).

Bu yarışma tam bir festivaldir, şovalyeleri ve renkli görüntüleriyle izlenmeye değer.Siana atmosferinde aristokratik ihtişam vardır.Efsaneye göre Remus ve torunlarınca kurulduğu söylenir ( Romulus’ ta Romayı kurmuştur ? ).Gerçekte Augustus altındaki eski Romalılardan koloni hale geçmiştir ! Campo’nun içinde “ Museo Civico ” bulunur.

Sienanın büyük bir bölümü trafiğe kapalıdır.Gotik yapı olan Duomo uzaklardan bile seçilir.Toskana bölge şaraplarını almayı unutmayın !

 

Şimdi bu güzel kentten fotoğrafları paylaşalım..

Siena Cathedral Bell Tower ( Campanile ) = Duomo manzaraları

example2 example2 example2 example2

example2example2 example2 example2

 

Piazza del Campo ‘ dan gündüz ve gece manzaraları :

example2 example2

 

Siena - şehir içi ulaşım & otopark ;

Siena 'da tarihi kent merkezinde ulaşım yürümektir.Araç yasaktır. ( Pollicino ) TRA-IN işletmesine ait mini otobüstür ve kentin bazı bölgelerinde ulaşımı sağlar ( tren istasyonu - şehir mrk. ). TRA-IN işletmesi şehir içinde ulaşımı yöneten firmadır.

+ Şehir içi < Tra-in > ulaşım ücretleri ( 2010 ) tıklayın

+ Tra - in Şehir içi otobus yol haritası için tıklayın ( web )

 

Turistik bazı bölgeler dışında kent dışında otoparklar bulunur! Bir kaç park alanı ;

Autormessa Busi ( Viale Curtanone 16 );
Parcheggio Il Campo( Via Fontanella 11 ); Parcheggio Il Campo ( Via Fontanella 11 );
Parcheggio il Duomo ( Via Garibaldi 1 ); Parcheggio il Duomo ( Via Garibaldi 1 );
Parcheggio La Stazione( Piazzale Fratelli Rosselli ); Parcheggio La Stazione ( Piazzale Fratelli Rosselli );
Parcheggio Policlinico 1 e 2( Via delle Scotte Area Policlinico ); Parcheggio Policlinico 1 e 2 ( Via Scotte Alan Policlinico delle ).

 

** SİENA' DA ULAŞIM İÇİN ( genel ) - Tıklayın

 

Siena ' ya gerek kuzey gerek güneyden bağlanan yollar vardır ( ulaşım ).

Roma 'dan ( Tiburtina istasyonundan ) Siena' ya karşılıklı olarak , yaklaşık 2 saat 45 dk. yolculukla kara yolu ulaşımı mümkündür. SENA Bus ( free number 800 - 930960 yada ; tel. 0577/283203 )( bilgi için tıklayın )

 

SİENA & PİSA İÇİN ULAŞIM :

* Yukarıda anlatıldı , bakınız !


SİENA & FLORANSA ULAŞIMI ;

Otobüs Ulaşımı ;

Floransa'da ana tren istasyonu ( Santa Maria Novella - SMN ) yanından ; 2 seçenekle Siena 'ya otobüs seçeneği vardır.

Direkt bağlantı / rapid bus ile ( 75 dk. dolayı ) ve " Poggibonsi & Colle Val d'Elsa " üzerinden de ( 100 dk dolayında ) Siena'ya ulaşılabilir.

Bilgi için ;

** TRA - İN ( tel. 0577/204245 )

** SITA ( free number 800 - 373760 ) / 2013 yılında şirket devre dışı !

** SENA ( daha çok Siena - Roma - Milan ulaşımında ! )

**** Siena otobüs durağı , eski kent surları içinde yer alır ( Piazza Gramsci ).

Sita otobüs işletmeleri ; Otobüs ulaşımında iyi bir seçenektir.

Adres :

+ Via S. Caterina da Siena , Florence / tel . 800 373760

+ Piazza Gramsci , Siena – tel . 0577/ 204225
+ piazzale rosselli , Siena - tel : 0577 / 204328

* Floransa ana tren istasyonu / SITA bus

Saatte 2-3 seferle , genellikle saat 06 -20 arasında ( hafta sonu daha seyrek ) Floransa / Siena arasında yolcu taşırlar.Ücret 7 € dolayındadır ( 2010 ).Siena ' da Piazza Antonio Gramsci de yolcularını bırakırlar ( ş. merkezi ) .

Tarife ve seferler için tıklayın

 

Tren Ulaşımı ;

Trenler Floransa Santa Maria Novella ( SMN ) istasyonundan kalkıp , Siena tren istasyonuna günlük seferler düzenler.Hızlı trenler yalnızca iki istasyon arası durur.1,5 saat süren yolculuk ücreti ; 6,5 € dolayındadır < 2010 >. Siena istasyonu tarihi şehirden 2 km. uzaklıktadır. Yollarda yokuş vardır! Yürüyerek 30 dk. dolayında ulaşılabildiği gibi , istasyondan merkeze otobüsler de vardır. Tren + otobüs yolculuğu toplam 10 €' yu bulabilir..Tren yolu güzergahında Empoli 'de tren değişimi gerekebilir yada Chiusi ve Chianciano ile bağlantılı olabilir !

Tren bilgisi için tıklayın

 

SİENA - FLORANSA KARAYOLU ULAŞIMI ( map )

example2 example2

 

 

 

SİENA - SAN GİMİGNANO ULAŞIMI :

SİTA otobüs işletmesi ile mümkündür ( Floransa - Siena güzergahında , Poggibonsi üzerinden ). Ulaşım bilgileri için tıklayın ..2013 yılında şirket devre dışı !

Poggibonsi'den 20 dk. otobüs ulaşımı ile ; Porta San Giovanni civarındaki Piazzale dei Martiri ( kasaba merkezine ) ye ulaşmış olursunuz.

 

SİENA - SAN GİMİGNANO KARA YOLU ULAŞIMI ( map )

example2 * yol 40 km , 55 dk.

 

 

** ARAÇ KİRALAMA İÇİN Tıklayınız

 

 

SİENA MÜZELERİ :

• Academy of Fisiocritici, Natural History Museum - Piazzetta S. Gigli, 2:
Tel: +39-057747002
( P.tesi - Cuma ) saat :  9.00-13.00 ve  15.00-18.00
Closed : Perşembe öğleden sonra & pazar, Sunday 

• Dome - Piazza Duomo:
Tel: +39-0577283048
  1/03 ile 31/05 tarihlerinde : saat - 10.30-19.30  ; 1/06 ile  31/08 tarihlerinde : 10.30-20.00  ;  1/09 ile 1/11 tarihllerinde : 10.30-19.30  ;   2/09 ile  28/02 tarihlerinde : 10.30-18.00 arası açık

• Crypt of the Dome and Stairs of San Giovanni - Piazza Duomo:
Tel: + 39 0577283048
1/03 to 31/05 9.30-12.00 ;  1/06 to 31/08 9.30-20.00 ; 1/09 to 1/11 9.30-19.00 ; 2/11 to 28/02 10.00-17.00  açık..*Rezervasyon önerilir !

• Civic Museum - Piazza Il Campo, 1:
Tel: +39-0577292226
1/11 to 25/11 10.00-18.30  ; 26/11 to 22/12 10.00- 17.30 ; 23/12 to 6/01 10.00-18.30 ; 7/01 to 15/02 10.00-17.30 ; 16/02 to 15/03 10.00- 18.30 ; 16/03 to 31/1 10.00-19.00  açık

• Opera Museum - Piazza Duomo, 8:
Tel: +39-057742309 or +39-0577283098
1/03 to 31/05 9.30-19.00 ; 1/06 to 31/08 9.30- 20.00  ;  1/09 to 1/11 9.30-19.00 ; 2/11 to 28/02 10.00-17.00 açık..

• Museum of the society of Esecutori Pie Disposizioni - Via Roma, 71:
Tel: +39-0577284300
P.tesi – Cuma : saat  9.00-12.00

• Museum of Bologna Buonsignori - Via Roma, 50:
Tel: +39-0577284300
P.tesi – Cuma : saat  9.00-12.00 ; çarş – perş . 15.00-17.00

• Oratory of San Bernardino - Piazza San Francesco:
Tel: +39-0577283048
1/03 to 1/11 10.30-13.30 and 15.00-17.30

• Botanical Garden - Via Pier Andrea Mattioli, 4:
Tel: +39-0577232871 or +39-0577235407/09
P.tesi – Cuma : saat  8.30-12.30 ve  14.30-17.30 Pazar : 8.00-12.00
Closed:Pazar öğle sonrası - Not wheelchair accessible.

• National Pinacoteca - Via San Pietro, 29:
Tel: +39-0577281161 or +39-0577286143

• Museums of Santa Maria della Scala - Piazza Duomo, 2:
Tel: +39-0577224811
Fax: +39-0577224829

• Piccolomini Library - Piazza Duomo:
Tel: +39-0577283048

• Church of S. Agostino - Prato S. Agostino:
Tel: +39-0577226785

• Baptistery of San Giovanni - Piazza San Giovanni:
Tel: +39-0577283048

• Sanctuary and House of Santa Caterina - Costa di S. Antonio, 6:
Tel: + 39 0577 288175

• Synagogue - Vicolo delle Scotte, 14:
Tel: +39-0552346654

• Tower of the Mangia - Piazza del Campo,1:
Tel: +39-0577292263 or +39-057729226-342

• Papesse Palace, Contemporary Art Centre - Via di Città, 126:
Tel: +39-057722071

• Museum of Children’s Art - Via dei Pispini, 164:
Tel: +39-057746517

• Municipal Library of Intronati - Via della Sapienza, 3:
Tel: +39-0577280704

• Chigi Saracini Palace - Via di Città, 89:
Tel: +39-057722091

 

SAN GİMİGNANO :

Burasıda surlarla çevrili orta çağ kasabasıdır.Stretejik nedenlerle bir tepe üzerinde olan kasaba özel görünüme ( kule evler ) sahiptir.Kule yükseldikçe prestij artardı.Bu bölge Toskananın zamanında en iyi korunan yeri idi. ” Dele belle torri ” = güzel kuleler adı ile de anılır.

Zamanında Dante buraya elçi olarak gelmiş.Düz cepheli “ Collegiata ” kilisesi resmi bir katedral olmamasına rağmen , Duomo olarak kabul görür.Duvar resimleriyle süslenmiş “cappella di santa fina” yı görün..Santa fina genç yaşta ölen bir azizdi.

Kasabanın 36 m.lik kulesi “ Torre Grossa ” ,  Palazzo del Popolo’da yer alır.Kasabanın en yüksek alanından tüm alanı rahatlıkla izlersiniz ( Rocco – iç kale ).

Son gezi yerimizden bir kaç fotoğrafla bu sayfayı bitirelim ..

 

example2example2 example2 example2example2

 

** Kent hakkında / tıklayın

 

 

AYRICA TOSKANA BÖLGESİNDEN GERÇEKLEŞEN BİR KAÇ YÖRESEL TURLAR İÇİN web adresi VERELİM..

** SIENA, SAN GIMIGNANO, MONTERIGGIONI & CHIANTI GEZİSİ ( TUR BİLGİSİ - tıklayın )

** PISA & LUCCA GEZİSİ ( TUR BİLGİSİ - tıklayın )

** DİĞER TOSKANA TURLARI.1 ( tıklayın )

** DİĞER TOSKANA TURLARI.2 ( tıklayın )

 

 

 

* Bu sayfada yer alan ücretler 2010 yılı içindir !

 

 

* Floransa gezimizi tamamaladık , buradan Floransa için farklı bir alana yada ana sayfadan başka bir kente geçebilirsiniz..

 

 

 

 

 

 

 

< Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa >

 

- Sayfa Başına Dön -

 

 

Çevrimiçi Kişi Sayısı

 

Site İstatistiği

 
   
   
 
 
 
Uyarı : BULUNDUĞUNUZ SİTE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR , HER BİLGİ TAM DOĞRU VE GÜNCEL OLAMAYABİLİR ! - ÜCRET GİBİ BAZI RAKAMSAL DEĞERLER İLGİLİ GEZİ YILINA AİTTİR - İNTERNET TARAYICISI ( İE ) 7 VE ÜSTÜ SÜRÜMLERDE , 1024 x 768 PİXEL ÇÖZÜNÜRLÜKTE UYGUN MENÜ VE SAYFA GÖRÜNÜMÜNÜ ALABİLİRSİNİZ - İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER ..