Madrid’ ten Şehirlerarası Seyahat

 
 
 

MADRİD ŞEHİRLER ARASI ULAŞIM İMKANLARI

 
 

– Ulaşım-güzergah-ücret gibi bazı rakamsal değerler 2017 içindir!.Güncel bilgileri teyid edin –

 
 

Madrid’e bazı kentlerin mesafe olarak uzaklıkları :

  • Madrid – Toledo; 73 Km
  • Madrid – Segovia; 110 Km
  • Segovia – Avila; 90 Km
  • Madrid – Barcelona; 620 Km
  • Madrid – Sevilla; 530 Km
  • Madrid – Lizbon; 620 Km
  • Madrid – Valencia; 360 Km

 
 
✽ Madrid’ten Toledo’ya Nasıl Gidilir?

Atocha Tren İstasyonu’ndan Hızlı Trenle (AVE): Sabah 08:50’den itibaren saatte bir kalkan hızlı trenlerle Toledo yolculuğu 35 dakikadır. Tek yön bilet 17 €. Tren istasyonundan sonra şehir surlarına dek 10-15 dakika, buradan da şehir merkezine de bir 10 dakika daha yürümeniz gerekiyor. Dönüş tren saatleri 17:25 – 20:25 arasındadır. Biletinizi gidiş dönüş alırsanız bir miktar indirimli olabilir fakat dönüş saatinizi önceden belirlemeniz gerekiyor. Tren saatleri değişebilir!.

Otobüs İle; Yolculuk süresi yaklaşık 90 dakika, tek yön bilet 7 €’dur. Otobüsler şehir merkezinden uzaktaki Estacion de Autobuses de Plaza Eliptica’dan kalkar (Metro L6 ve L11). Otobüsler sabah 06:30’dan itibaren yarım saatte bir kalkar. Otobüsten inince Toledo merkeze yokuş yukarı 1 km kadar yürüyebilir ya da 5 ve 12 numaralı belediye otobüsüne binebilirsiniz.

** Paket tur almak isterseniz ( buradan )

 
 
✽ Madrid’ten Segovia ve Avila’ya Nasıl Gidilir?

Segovia’ya Tren; Madrid – Segovia arasında hem normal hem hızlı tren seferleri vardır. Çoğu hızlı tren olan günlük tren sefer sayısı 18 dolayında. Yolculuk normal trenle yaklaşık 2 saat, hızlı trenle yarım saat sürer. Hızlı tren bilet fiyatları 12 € – 20 € arası değişiyor. Segovia hızlı trenleri merkezin dışındaki Chamartin Tren İstasyonu’ndan kalkar. Segovia Tren İstasyonu şehir merkezine 4 km (yürüyerek yokuşlu 2.5 Km) mesafededir, buradan merkeze taksi tutmanız veya belediye otobüsüne binmeniz gerekecek.

Otobüs ile: Madrid Segovia arası otobüsle yaklaşık 1 saat sürer. Tek yön bilet fiyatları 9-10 € civarında. Segovia’ya otobüs seferlerini düzenleyen firma La Sepulvedana’nın otobüsleri 2014’ten itibaren Puerto del Sol’dan 3 km uzaklıktaki Intercambiador Moncloa’dan kalkıyor. Segovia Otobüs Terminali (Estacion de Autobuses de Segovia) şehir merkezine 1 km’lik bir kısmı yokuşlu olan yürüyüş mesafesindedir.

** Paket tur almak isterseniz (buradan)

demiryolunew
 
 
✽ Madrid’ten Barcelona’ya Nasıl Gidilir ?

Hızlı Tren (AVE ile): Yaklaşık 650 Km’lik iki şehir arasındaki yolculuk 2,5 – 3 saat sürer. Tren bileti sezona ve satın aldığınız güne, saate göre gidiş dönüş 140-220 € arasında değişir. Trenler Madrid Atocha İstasyonu’ndan en az saatte bir kalkar, Barcelona Sants Tren İstasyonu’na varır. Gece yarısı seferleri yoktur (bilgi – web).

Biz Madrid2ten tek yönlü AVE seyahatini yaptık..15 gün öncesi netten aldığımız bilet ücreti çok uyguna gelmedi!..Tam bilet yaklaşık kişi başına 110 € gibiydi..Daha öncesi programlarınızda bilet ücretini erken almakla avantajlı olmanız mümkün ( erken alımlarda tek yön 75-80 €’ a sıklık ile bilet bulmak mümkün)..Trenler çok rahat, geniş ve sessiz..Trenin 300 km/ h üstü hızını dahi hissetmiyorsunuz.

Combinado Treni (RENFE) İle; Hızlı trenlere göre daha fazla yerde (14 istasyon) durur, yolculuk 6 sürer. Her gün tek sefer vardır ve 11:40’ta kalkar. Madrid Atocha İstasyonu’ndan kalkar ve Barcelona Sants Tren İstasyonu’na varır. Bilet fiyatları hızlı trenlere göre daha ucuzdur.

Costa Brava (Estrella) Treni İle; bu gece treni hergün 22:40’ta kalkar ve yolculuk 8 saat 45 dk sürer. Trende bir kafe vardır. Yerler numaralı değildir. Kalkış Madrid Chamartin Tren İstasyonu, varış Barcelo Sants. Gidiş dönüş bilet fiyatı 100 – 130 € arasıdır.Not : galiba bu hat Nisan 2015 sonrası iptal?!..

Tren saat ve tarifelerinde değişiklikler olabilir, en güncel kalkış varış gün ve saatlerini, buradan kontrol edebilirsiniz.

Otobüs İle ; Madrid Barcelona arası en ucuz ulaşım şekli otobüstür; tek yönde ücretler 15 – 40 €. Gün boyu ve gece otobüs seferleri bulabilirsiniz. Otobüslerin çoğu Avenida de America Otogarı’ndan bazıları da Mendez Alvaro’dan kalkar. 620 km’lik yolculuk molalarla birlikte ortalama 7,5 saat sürer.

web bilgileri:

bakın.1 / bakın.2 / bakın.3

 
 
✽ Madrid’ten Lizbon’a Nasıl Gidilir?

Otobüs ile; hergün yaklaşık 12-16 sefer vardır, 620 Km’lik yolculuk yaklaşık 7 saat sürer. Bilet fiyatı tek yönde yaklaşık 40 €’dur. Gece ve gündüz otobüslerinin bazıları Madrid Estacion Sur de Autobuses’den bazıları da (Intercambiador de Transporte) Avenida de America’dan kalkar. Lizbon’a varan otobüsler Oriente Terminali’nde yolcuları bırakır. Bazıları Sete Rios Terminali’ne de deva eder. Her iki terminalde şehir merkezinde değildir fakat Sete Rios merkeze çok daha yakındır. Her iki terminalin de metro hattı bağlantısı vardır.

Trenhotel İle; RENFE tarafından işletilen ve çok yavaş gittiği için 10,5 saatte Lizbon’a varan Trenhotel adlı yataklı trenin bileti ortalama 40-60 € arası değişiyor. Tren her akşam 21:50’de Chamartin Tren İstasyonu’ndan kalkıp 07:20’de Lizbon Oriente Gar’ına varıyor. Tarife değişikliği olup olmadığını buradan kontrol edebilirsiniz.

** Paket tur almak isterseniz (buradan)

 
 
✽ Madrid’ten Valencia’ya Nasıl Gidilir?

Otobüs İle; otobüsler Madrid Estacion Sur Terminali’nden kalkar. 360 km’lik mesafe yaklaşık 4 saat 15 dk sürer. Bilet fiyatları tek yönde 20 € – 30 € civarındadır. Akşam en son 21:30 gibi otobüs seferleri azalır ya da biter.

Hızlı Tren İle; 300 Km mesafedeki yolculuk 1,40 dk sürer. Madrid Atocha Tren İstasyonu’ndan hergün 10-12 hızlı tren kalkar ve bilet fiyatları tek yönde 40 € – 70 € arasındadır.

Normal Trenler (RENFE); hergün 6-7 tren seferi vardır, yolculuk süresi 4.5 ile 7 saat arası, bilet fiyatları 30 € – 50 € arasındadır.

Güncel tren tarifelerini buradan kontrol edebilirsiniz.

** Paket tur almak isterseniz (buradan)

 
 

✽ Madrid’ten Sevilla’ya Nasıl Gidilir?

Hızlı Tren AVE ile; Madrid – Sevilla arasındaki hızlı tren İspanya’nın ilk hızlı tren hattıdır. Yolculuk süresi 2,5 – 3 saattir. Bu sebeple Endülüs’ün başkenti de olan bu ihtişamlı şehri gezmek için hızlı trenle günübirlik dahi gidip gelebilirsiniz. Trenler Madrid Atocha Tren İstasyonu’ndan kalkar ve Sevilla’nın merkezinden 2 km uzaklıktaki Santa Justa Tren İstasyonuna gider.. Tek yön gidiş veya dönüş bilet fiyatları ortalama 80- 90 €’dur.

Otobüs İle; Madrid’ten Sevilla’ya gün boyu otobüs seferleri bulabilirsiniz. En ucuz ulaşım alternatifi otobüstür. Yolculuk 6 saat sürer ve tek yön bilet fiyatları 25-30 € civarındadır. Otobüsler Madrid Mendez Alvaro Terminali’nden kalkar.

** Paket tur almak isterseniz (buradan)

Not : Bu sayfanın kaynak bilgisi , travelingturks.com’a aittir!..

 
 
 
 
 

Madrid : Ana Klasöre dön

 
 
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir