Hakkında

eskirehberbanner

MERHABA ;

Alan adı  “Doktorun Gezi Rehberi” inden tüm gezginlere selamlar ..

Öncelikle, neden bu isim ile karşınızdayım?

Mesleği tıp doktoru olan, fırsat buldukça gezen bir kişiyim. Turistik gezilerim sonrası eş – dost ve arkadaşlar sıklık ile “doktorum, gezip gördüklerin – yedik içtiklerin senin olsun da, bize birde gördüklerini anlatıver”  denilince, bende derlemelerimi mesleğim ile özdeşleştirip bu isim ile blog sunayım istedim.

Alın size “doktor’ dan gezi rehberi”..

Blog içeriğindeki pratik olan  ” menü içeriğimiz ile “, bazen detaylı, bazen gerektiği kadarı ile ve anlaşılabilir konu içeriklerini  buradan takip edeceksiniz..Düzenleme ve güncellemelerden dolayı içeriklerdeki yazım tarihleri, gezi tarihlerimiz ile eş zamanlı değildir !, bu konuya takılmayalım.

Ayrıca bize kaynak, güncel olmayan eski web alanımız da aktif kalacaktır.

Tüm gezi alanlarındaki bilgiler 2020 & 2022 – bir bölümü de 2024 yılı için günceldir !..

Dilek – temenni – öneri ve beğenilerinizi web sayfamdan “yorum” olarak yapabilirsiniz, ama bana çok acil olmayan sorularınızı takip açısından lütfen sosyal medya (İnstagram) üzerinden sorun.. Benim için buradan geri dönüş daha kolay olacak.

Özellikle görsel sunum ve içeriklerin bulunduğu gezi alanlarımızı,  sosyal medyadan da ( instagram )  izleyin (sorularda buradan olsun!)..

Bu vesile ile ; beni profesyonel gezi rehberi yada konunun uzmanı olarak sakın algılamayın!..Hatalarım, eksik bilgi paylaşımlarım ve farkında olmadan yanıltıcı yönlendirmelerim olabilir. Olursa da affola..

Sağlıklı ve Verimli, Mutlu – Ekonomik, İyi Anılar bırakan Geziler Sizlerin olsun …Kalın Sağlıcak ile..  😊

( Amatör Gezgin & Doktor)

gezgin

Dr.Kaya Çulha ( Doktorun Gezi Rehberi,  web editörü )

Aralık 2023 – Ankara

KİMDİR ?

1959 doğumlu, İstanbul Tıp Fakültesi mezunu uzman tıp doktoruyum (Anestezi ve Reanimasyon). 2016 yılında, 32 yıllık hizmetimi tamamlayarak emekli oldum. Şu an herhangi bir sektörde çalışmıyorum. Gerek çalışma hayatımda,  gerek emeklilik döneminde imkanlar dahilinde yaptığım turistik gezilerimizi burada sizlerle paylaşmaktayım. Umarım birçok kişiye faydası olacaktır. 😊

ANA Sayfa’ ya dön –

11 Yorum

 • Denis Dzula

  Hello, Dr. Culha,

  I am from Bratislava and I found your article about this city. I like it, it’s quite lenghty.

  Are you planning to come back here at some time?

  Also few things that are not quite right. Zehra and Vlkolniec are not towns, they are more or less villages. Aggtelek is in Hungary, not in Slovakia, but that’s okay.

  Hydrofoil sadly no longer exists. Instead LOD is offering catamaran speedboat from Twin City Liner – https://www.lod.sk/en/cruises-2/regular-cruises/detail/bratislava-vienna-bratislava/ so you can mention that maybe in your article.

  Hope to hear from you soon.

  All the best,

  Denis

  • admin

   Hello Denis Duzula,
   First of all, my return is late. I apologize.
   My trip to Bratislava was years ago and was only 3 hours long. I’m an amateur traveler. Some of the information in the article is supposedly reliable and may have been taken from the notes of foreign and personal travelers.
   I have already warned in my web space that some of the information is “not fully reliable”!… Send me detailed corrections if you have any… I will update them. Will I come there again? It’s difficult now… All the best..
   You can also watch me here. (https://instagram.com/doktorun_gezi_rehberi)
   Have a good year.

 • ismail kartoğlu

  Merhaba Kaya hocam
  Almanya seyahati ile ilgili içerikler araştırırken sayfanızı tesadüfen keşfettim. Doğrusu çok işime yaradı. Pek çok gezi sayfasında, laf ola beri gele bilgiler mevcutken, sizin sayfalarınızda tam anlamıyla okuyucunun ihtiyaç duyulabileceği bilgilerin yer aldığını gördüm.
  Son derece kapsamlı, işe yarar bilgileri sunduğunuz için teşekkür etmek istedim. Ticari sayfaların yapmadığı ya da ya pa ma dı ğı bir işe imza atmışsınız. yürekten kutluyorum. sevgiyle ve sağlıkla kalın.

  • admin

   Sn Kartoğlu, Kişisel zamanlama ve sebepler ile geç dönüş olmakta.. Özür… İnstagram sayfam var.. sıklıkla oradan daha seri ve kısa bilgilerle dönüş daha uygun oluyor bana..İlginize teşekkürler, sağlık ile güzel yıllara..her zaman takipte kalın..Almanya Oğlumun’da son 8 yıldır yaşadığı mekan olunca, hem bol zaman hem detay doğal olarak açığa çıkıyor..Sağolun..

   https://instagram.com/doktorun_gezi_rehberi

 • kadir

  merhabalar bu yaz araç ile kuzey italya düşünüyorum, venedik, floransa , pissa, portofino ve dönüş, özellikle otopark olayları beni biraz korkutuyor, özellikle floransada SMN tren istasyonu demissiniz uzun süreli biraz daha bilgi verebilirminiz ayrıca pissa kulesi etrafı için otopark imkanı nasıldır

  • admin

   Kadir bey, Kişisel zamanlama ve sebepler ile geç dönüş olmakta.. Özür… İnstagram sayfam var.. sıklıkla oradan daha seri ve kısa bilgilerle dönüş daha uygun oluyor bana..İlginize teşekkürler, sağlık ile güzel yıllara..her zaman takipte kalın..nerede ise 1 yıl olmuş..Ancak değişmeyen kural ; Avrupa’da otoparklar, kurallar ve sıkıntı hep var.Bazı yerlerde merkeze araçlar alnmıyordu?. Pisa’da gezi tarihimde girişte otopark mevcut idi..Bakın ne yapalım? geziniz yeniolmuş, siz bu konularda yaşadıklarınızla deneyimleri bana yazın.. ben de sayfamda güncellerim..

   https://instagram.com/doktorun_gezi_rehberi

  • admin

   Sn Bayram, Kişisel zamanlama ve sebepler ile geç dönüş olmakta.. Özür… İnstagram sayfam var.. sıklıkla oradan daha seri ve kısa bilgilerle dönüş daha uygun oluyor bana..İlginize teşekkürler,, sağlık ile güzel yıllara..

 • Selçuk Vural

  Merhaba

  23 mayıs 2022 sonrası satışa sunulan tüm Almanya’da sınırsız olarak toplu taşımada geçerli (01-06 / 31-08-2022 tarihleri arasında) kişi başı aylık 9 € bilet satışı mevcuttur! Bu 2024 de geçerlimidir. Bilgilendirme yapabilirseniz çok sevinirim.

  Teşekkürler

  • admin

   selam,
   9 € luk Almanya bileti 06-08/2022 yılında 3 aylık dönem için ilk kez deneme amaçlı uygulamada kaldı!.

   2023 yılı mayıs itibariyle tüm Almanya’da uygulamaya giren ve tüm Ülkede geçerli aylık 49 € luk Almanya bileti günümüzde de kullanımda..
   lütfen aşağıdaki link’ten ve yetkili alman web sitelerinden açıklamaları dikkat ile okuyun..
   Turistler dahil Almanya’da şu an kullanımda.. zaman zaman online temininde yoğunluktan aksamaların olduğu duyumum var??. ancak turist olarak alınmış olduğunu paylaşan kişiler de mevcut. NOT : İnstagram sayfam var.. sıklıkla oradan daha seri ve kısa bilgilerle dönüş benim için daha uygun oluyor..İlginize teşekkürler, sağlık ile güzel yıllara..her zaman takipte kalın..kolay gelsin..
   ** 49 € Almanya bileti : https://doktorungezirehberi.com/?p=23094

   Sosyal medya hesabım : https://instagram.com/doktorun_gezi_rehberi
   Kaya Ç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir