İspanya Gezisi

İSPANYA

 

Dünya’nın en popüler tatil ve gezi ülkelerinden birisi olan İspanya ve iki önemli kenti (Başkent Madrid ve Barselona) hakkında genel ve turistik bilgilere bu alandan ulaşın..

İspanya bu iki kentten mi ibarettir ? Tabiki hayır..

Ünlü Bask ülkesi ve muhteşem San Sebastian ve Bilbao şehirleri de görülmeye değer. Tarihi Castilla y Leon bölgesinde Burgos, Leon, Salamanca ve Segovia, mutlaka görülmesi gereken şehirlerdendir. Navarra bölgesinin Pamplona şehri de San Fermin Boğa Koşusu festivali ile ünlüdür. La Rioja bölgesi de şarapları ile ünlüdür.

İspanya’nın güneyi, tarihi Endülüs bölgesi Andalusya’nın Sevilla, Cordoba ve Granada şehirleri özellikle tarih ve sanat tutkunları için mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir. Andalusya, aynı zamanda İspanya ile öz Flamenko müziğin anavatanıdır. Avrupa’nın güney batısında yer alan İspanya, İber yarımadası, Balear ve Kanarya Adaları ile birlikte Avrupa’nın üçüncü en büyük ülkesi konumundadır. Avrupa Birliği’nin önemli bir üyesi olan İspanya’nın nüfusu yalaşık 40 milyondur ve başkenti Madrid’ tir. Flamenkosu, boğa güreşleri, tapası, müzeleri, sanatı ve Paskalya yürüyüşleri ile İspanya…

 
ispanyahakkinda1

3000 kilometrelik sahil kesimi, muhteşem iklimi, kristal suları, altın kumlu plajları, plaj servisleri ve her çeşit su sporları aktiviteleri ile tatilciler için dünyadaki en iyi plajları sunmaktadır. İspanya plajları dünya çapında meşhurdur..İspanyolca “Costa” = Sahil anlamına gelmekte..Costa de la Luz, Costa Brava, Cosra Dorada, Costa del Azahar, Costa Blanca, Costa del Sol ve Costa de la Luz..Bu arada; Kanarya ve Balear Adaları’nı da unutmayalım….

Öncelikle İspanya hakkında kısa bilgi alıp, başkent Madrid ‘ i  ve sonrası da en büyük şehir Barselona ‘yı bir güzel tanıyalım.. Diğer İspanyol kentleri başka bir bahara.

** İspanya gezimiz 2016 yılına aittir, bilgiler bu tarihe günceldir!
 

İSPANYA (Genel)

 
kırmızıcizgi2
 

MADRİD GEZİ REHBERİ

İspanya’nın merkezinde yer alan ve başkenti olan Madrid, metropol şehir yaşamı, kültür ve sanatı, eğlence ve gece hayatı ve meşhur futbol takımı ile birlikte İspanya’nın dünyaca ünlü kültür, sanat, iş, tatil ve gezi şehirlerinden birisidir. Madrid, aynı zamanda hiç uyumayan şehir olarak da adlandırılmaktadır….

** Madrid gezimiz 2016 yılına aittir, bilgiler bu tarihe günceldir!
 

kırmızıcizgi2
 

BARSELONA GEZİ REHBERİ

İspanya’nın kuzeybatısında yer alan ve aynı zamanda Katalonya’nın başkenti olan Barselona, metropol şehir yaşamı, kültür ve sanatı, eğlence ve gece hayatı ve meşhur futbol takımı ile birlikte İspanya’nın dünyaca ünlü kültür, sanat, iş, tatil ve gezi şehirlerinden birisidir. Barselona, aynı zamanda Girona, Tarragona ve Lleida ile birlikte Katalonya bölgesinin bir eyaleti ve İspanya’nın ikinci en büyük şehri konumundadır….

** Barselona gezimiz 2016 yılına aittir, bilgiler bu tarihe günceldir!
 
 

ANA Sayfa’ ya dön –

 
kırmızıcizgi2

Beni İzleyin !..

insss

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir