New Orleans (Genel Bilgiler)

 
 

NEW ORLEANS

✵ Gezi tarihimiz 2013, güncel bilgiler 2020 yılına aittir! ✵

 
 

Genel Bilgiler ;

Şikago ve başkent Washington sonrası bu kent için ilk not ve ilk gözlemim  ; bu şehirlerin yanında New Orlenas’ın “donuk kalması” olacaktır… Kesin önyargı yaratmaması koşullu ; Burada bana göre etkili olan en önemli faktörler → ilki şehre girişin çok hareketli olmayan kentin dışındaki alandan – banliyö bölgesinden olması, diğeri ve en önemlisi de ; 2005 yılında burada yaşanmış olan yüksek sayıdaki can ve mal kaybı ile tarihe geçen korkunç Katrina kasırgasının hala izlerinin bulunmasıdır.

Bunu net olarak gözlemlemekte zorlanmıyorsunuz..Bugün yaşadığı felaketinin izlerini büyük ölçüde silmeyi başarmış, silemediklerini de felaket bölgelerine (Yeniden Doğuş adıyla) düzenlenen turlarla turizme yönlendirmeye devam etmeye çalışılıyor olmasıdır.

Kent’e giriş;

neworleans_entry (5)

Kent girişi mezarlık alanları ile başlıyor (bizim rotamızda).. New Orleans için mezarlıklar başlı başına konu.. Kent deniz seviyesi altında.. Karada toprak kazılınca hemen su çıkmakta ve bu nedenle mezarlar derin değil, daha doğrusu yüzeyde tutulmak zorunda..Kentte 5 adet ünlü mezarlık varmış.. Fransız Mahallesindeki başta olmak üzere, Saint Louis, Metairie, Greenwood Street üzerindekiler ünlü imiş..Mezarlıkların büyük bölümü katolik mezarlığı, 18 – 19 yy. dan kalanları var.. Çoğu aile mezarlığı halinde (bir mezarda bir kaç kişi yani)..

neworleans_entry (1)

Yeri gelmiş iken ; New Orleans’ın turizmcileri hayalet, vampir, büyü meraklılarını da düşünmüşler ve St. Louis Mezarlığında, New Orleans’ın Voodoo Kraliçesi olarak bilinen Büyü Kraliçesi Marie Laveau’nın mezarı vb. mekanlara turlar organize etmişler. Öyküsü, 1800′ lerde yaşamış rahibe Marie Laveau’a ait. Kendisinin hala yaşadığı yada hayaletinin varlığı konuşulmakta imiş.. 1789 da kurulan St Louis Mezarlığı no 1′ de bulunan mezarı merak edenler görebilir (Mezarlık şehrin en eski ve en görkemli mezarlığı olma özelliğine sahiptir). Aslında üç ayrı mezarlıktan oluşan Saint Louise’deki her bir mezarlık görülmeye değer imiş <ben görmedim>. Mezarlar, Paris’ teki Pere Lachaise’ e benzemekteymiş. Saint Louisedeki tüm mezarlıklar biraz yüksekte yer almaktadır. Mezarlığın içinde yer alan taş binalar kısa bir yürüme mesafesinde olan ana bölümleri saklıyor yapıda. Mezarlığın tek dezavantajı New Orleanstaki yeraltı seviyesindeki sular cenaze törenleri için elverişsiz bir durum teşkil ediyor olması. Bu nedenle şehirde ölenler toprağın altına değil de, üstünde yer alan mermer lahit ve mozolelerin içerisine defnedilmekteymiş. Bu farklı defin yöntemi; şehirde mezarlıkların ve mezar taşlarının oldukça görkemli, süslü ve diğer sıradan mezarlıklara oranla bir hayli farklı olmasını sağlamıştır.

Fransız Mahallesi içerisinde yer alan mezarlık, bir hayli geniş bir alanı kaplamaktadır. Ancak buna rağmen mezarlığın içerisinde devriye gezen polisler bulunmamaktadır. Bu durum, mezarlıkların suça açık yerler olmasına sebebiyet verebilme uyarısı var!. Aziz Louis Mezarlığı No.1‘ i gezerken tek başınıza olmamanız, bir gezi turu aracılığıyla bu görkemli alanı ziyaret etmeniz önerilmektedir.

Aziz Louis Mezarlığı No.1/St. Louis Cemetery No. 1, her gün 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyarete açık bulunmaktadır (Adres: Basin Str., Fransız Mahallesi, New Orleans) (detay).

Ölüler Şehri lakabıyla bilinen New Orleans, göz alıcı heykellerle ve mermerden inşa edilen ihtişamlı mozolelerle dolu, adeta bir açık hava sergisini andıran mezarlıklarıyla ünlü.

 

Kent’e dolayısı ile şehir merkezine girince durum yavaş yavaş değişiyor..

New Orleans girişinde Tulane Üniversite hastanesi ve arka planında Sheraton otelini görebilirsiniz (1415 Tulane Ave, New Orleans).

Tulane Hospital

neworleans_entry (2)

 

Kent hakkında :

Louisana eyaletinde kent ; Meksika körfezi ve pontchartrain gölü arasında kalmaktadır. Eyaletin başkenti Baton Rouge‘ dur. New Orleans ; hareketli ve dinamik liman kentidir. Tarih – kültür ve mutfağı , Caz ve Blues müziği ile meşhurdur. Fransız ve İspanyol hâkimiyeti altında bulunması nedeniyle 1.2 milyon nüfusu ile Amerikada bir Avrupa’lıdır. Şehir adını, Fransa’nın Orleans Dükü Philippe d’Orléans‘ tan almıştır.

Takma adı “Bis Easy” veya NOLA (New Orleans, Lousiana) olan bu şehir yılda 10 milyondan fazla turist ağırlıyor. Super Bowl, Halloween, Christmas, Mardi Gras… var olan kente özel festival ve aktiviteler New Orleans`da şenlik havasında geçiyor.

neworleanslogos1

Her yıl Şubat sonu Mart başında düzenlenen Mardi Gras (Yağlı Salı) festivali, dünyada Rio Karnavalı’ndan sonraki en popüler festival kabul ediliyor.

Diğer festivaller → Fat Tuesday at Mardi Gras (şubat), Global Halloween Convergence (Haziran), New Orleans Burlesque Festival (eylül), New Orleans Jazz festival (nisan), Essence Festival (temmuz), New Orleans Pro boy Prezervatıon Festival (kasım)

İçinden Kızılderili dilinde “Büyük Su” anlamına gelen ve ABD’ nin en uzun, dünyanın dördüncü en uzun nehri olan Mississipi geçiyor.

Şehrin en önemli caddelerinden biri Canal Street. Yeni New Orleans (iş merkezleri, oteller vs.) Canal Street’in bir tarafında, eski New Orleans (turistik yerler, French Quarter) caddenin diğer tarafında konumlanmış. Canal Street`in ilginç de bir hikâyesi var. Zamanında kentin içinden geçen Mississipi ile kentin kenarında kurulduğu Pontchartrain Gölü’nü birleştirmek istemişler, ancak kanalı bitiremeyince bu alanı caddeye dönüştürmüşler.

 

(maximiles seyahat rehber kaynaklı bilgiler içremekte!) 

New Orleans’ı ziyaret etmek için en uygun dönem; kasım – haziran ayları arasıdır. Deniz seviyesinin altında bulunması sebebiyle haziran – ekim dönemleri arasında yoğun yağış alarak sel ve fırtına tehlikelerine maruz kalabilen şehir, kış ve ilkbahar dönemlerinde farklı bir güzelliğe sahip olmaktadır.

New Orleans turistik bölgeleri güvenli olan bir şehirdir. Ancak turistlerin şehrin en tehlikeli bölgesi olarak bilinen şehir merkezinin batısında Oretha Castle Haley Bulvarı civarında yer alan Central City semtinden uzak durmaları önerilmektedir. Bu bölge, şehirde suçun en yaygın olarak görüldüğü noktası ünvanlıymış!
Fransız Mahallesi her ne kadar ciddi suçlardan arınmış bir bölge olarak bilinse de, kalabalık insan gruplarına ev sahipliği yapması sebebiyle yankesicilerin ve kapkaççıların favori uğrak noktalarından biridir. Bu eşsiz bölgeyi gezerken, üzerinizde değerli eşyalar bulundurmamaya ve çantanıza dikkatli bir biçimde sahip çıkmaya özen göstermelisiniz.

 

Biraz tarih :

New Orleans, 1718`de Fransa`nin Orleans dükü Philippe d`Orelans`a ithafen “La Nouvelle-Orleans” adıyla kurulmus. O zamanki Louisiana bölgesinin başkenti olmuş. 1763`de Fransızlar New Orleans`i İspanyollara kaptırmış. Fransızlar kenti 1801`de tekrar ele geçirmişler. Bu serüven 1803`e kadar sürmüş.. devreye Amerikalılar girmiş.

Amerika 1861-1865 iç savaşında Güneyliler New Orleans`i Kuzeylilere kaybetmiş. Sonuçta bu kadar el değiştirmesine rağmen New Orleans`ta Fransız kültürü hala hakim. Bölgeye Fransızlar sadece Fransız kolonilerinden gelmemiş, bir kısmını da 1755`de İngilizler tarafından zorla sürülen Kanada`lı Fransızlar oluşturuyor. Hatta Kanada`nın L`Acadie bölgesinden (şimdiki adıyla Nova Scotia) geldikleri için onlara Acadian deniliyor, bu isim zamanla Cajun`a dönüşüyor. Ve şimdiki New Orleans Cajun kültürünün temellini oluşturuyor.

* Cajun, Amerika’nın genelde Louisiana bölgesinde yaşayan bir etnik grubun ismidir. Kendilerine ait bir mutfakları var. Köriye benzer tadı varmış ?

 
 

Ulaşım & Nasıl gidilir ? Hava alanı bilgileri (rakamsal değerler 2019-20 yılına aittir) :

Ülkemizden New Orleans’a aktarmasız uçuş bulunmamaktadır. Bağlantılı (New York/Washington) THY ile ABD’ ye varabilir ve oradan US Airways & Jet Blue-U.Airlines’in iç hat uçuşlarından birini tercih ederek 2,5 -3.5 saatte New Orleans’a ulaşabilirsiniz.

Ayrıca; British Airways‘in Londra ve Miami, United‘ın Frankfurt ve Houston ve Delta‘nın Paris ve Atlanta aktarmalı New Orleans uçuşlarını da tercih edebilirsiniz.

 

Louis Armstrong New Orleans International Airport /  Louis Armstrong Uluslararası Havaalanı (MSY), Web – tel : 504-303-7500 :

Adres: Havaalanı Yolu, No:900, Kernel, New Orleans

noairport

Louis Armstrong_airport

2019 sonu, Yeni terminal binası ile..
   

 • Hava alanı otopark bilgileri ( web.1 )(web.2),

New Orleans şehir merkezinin 16 km batısında bulunan Louis Armstrong Uluslararası Havaalanı, birçok iç hat ve dış hat seferine ev sahipliği yapan önemli bir ulaşım merkezidir (terminaller için  bu alana bakınız).2019 yılı sonunda planlanmış, 2023? te tamamlanacak yeni terminal çalışmaları 2020 başlarında hala sürmektedir!.Transport dahil bazı sıkıntılar internette  paylaşılmata!. Ben 2014 yılı havaalanı ulaşım bilgilerini paylaşmaktayım.Detay için sizler raştırma yapın!

 

Havalimanından ulaşım imkanları :

 • Otobüs ile :

Havaalanının ikinci katındaki 7 numaralı çıkış kapısının önünde bulunan duraklardan haftanın her günü, 06.00 – 22.00 saatleri arasında her 20 dakikada bir hareket eden bir otobüs hizmeti bulunmaktadır : E-2 numaralı otobüs – The Airport-Downtown Express (E-2) Bus aracılığı ile 35 dakikalık bir yolculuk sonunda New Orleans şehir merkezine ulaşabilirsiniz (2 $ )(2014).

Gereğinde Toplu taşıma bilgi – web , yada Norta transport – web

Norta / RTA → 1.25 $ dan başlayan taşımacılık ile ulaşım imkanı.. Ücretler , Hat ve Güzergah bilgileri..

 • 1.50 $ karşılığında RTA ‘nın 202 Airport Express‘ini havaalanından New Orleans şehir merkezindeki Canal Street’teki Elk Place’e götürebilirsiniz. 

RTA : New Orleans Regional Transit Authority

 • Taxicabs / Taksi ile :

Havaalanı giriş katında çıkış terminalinin önünde sıraya dizilmiş hâlde bekleyen taksilere binerek 15 dakikada şehir merkezine ulaşmanız mümkündür.Central Business District (CBD) için 2 kişi bedeli 35 $, sonraki her yolcu için 15 $ + bagaj bedeli ödenir..New Orleans’ta taksiler, ekstra bagajlarınız için ek ücret talep etmektedirler. Tatsız sürprizler yaşamamanız için, taksiye binmeden önce ücret konusunu konuşmanız tavsiye edilmektedir.

 • Shuttle servisleri ile , web :

Louis Armstrong Uluslararası Havaalanı; ziyaretçilerine, şehir merkezine ulaşım sağlayan ücretli shuttle servis imkânı sunmaktadır. Havaalanının resmi shuttle servis firması olan New Orleans Airport Shuttle hizmetinden yararlanmak için, şehre varmadan 48 saat önce firmayı arayıp rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Valizleriniz çok sayıdaysa ve gideceğiniz adresin kapısının önüne kadar sıkıntısız bir biçimde ulaşmak istiyorsanız; diğer toplu taşıma alternatiflerine göre biraz daha yüksek bir ücrete mal olan ancak oldukça konforlu bir seyahat deneyimi sunan shuttle servisi hizmetinden yararlanmanızı tavsiye ederiz.

Shuttle servisleri; giriş katında bulunan çıkış terminali kapısının önündeki özel durak alanlarından, her yarım saatte bir 7 / 24 hareket etmektedir.

Airport Shuttle , Central Business District (CBD) için 1 kişi tek yön : 24 $ , gidiş dönüş 44 $ talep eder ( 6 yaş altı ücretsiz + küçük 2 valiz kabul edilmekte ! )(2014). Call 1-866-596-2699 yada (504) 522-3500

 • Greyhound Bus , web :

Downtown Bus Station, 1001 Loyola Avenue, New Orleans – 70113 adresine kadar servis imkanlı otobüs hattıdır. Toll free 1-800-231-2222

 

Kent İçin Toplu Taşıma – 2020 yılı  :

New Orleans Regional Transit Authority (RTA yada NORTA, Web ) ; kentin otobüs ve tramvay (streetcar) ve Feribot  hizmetini sunan 1979 yılı kurulmuş taşıma şirketidir.

Araçlar ve ücretler için / Bakınız

 

 • Otobüs ve tramvay – Feribot, Single Bilet  → 

Standart tarife (202 Exp. Bus hariç) – Tek yön otobüs & tramvay : 1.25 $, 2 saat için araçlar arası transfer : 0.25 $, Feribot : 2 $ dır. 65 yaş üstü otobüs & tramvay  0.40 $, feribot : 1 $, transfer ücretsizdir. 3 yaş altı : free…

 • Paratransit bilet → 2 $ (tüm araçlar) Görme engelliler içindir. 1-3-5-31 günlük seçeneklidir.
 • Jazzy Passes :

Manyetik kart .. sınırsız olarak ulaşım imkanı sunar ; otobüs ve tramvayda (fery’de  seyahat hakkını vermiyor!).

1-3-5-31 gün seçeneklidir.

 

 • Fery Pass / Feribot Bileti : Tek binişlik  2 $,  5 günlük : 18 $, Aylık : 65 $
 • Integrated Ferry, Bus and Streetcar Pass → 3 araçta geçerlidir. 1 günlük : 7 $, 5 günlük : 30 $, 1 aylık : 105 $ dır.

 

Ulaşım Araçları :

 

A- Streetcars / Tramvaylar :

Streetcars_neworleans

Norta – Harita bilgileri → Buradan

Tramvay Hat haritası → Buradan

** Link’te hatta ait tüm bilgiler var.

** Link’te hatta ait tüm bilgiler var.

 

2 ana hat (47 ve 12) →  2 ara hat ( açık yeşil <48> ve mavi <2> ) tramvay güzergahlarına bağlantıyı da, 46 numaralı orange hat renkli “Canal Bus Bridge” otobüsü de yaparak kent içinde geniş alanda ulaşım imkanı sunulur.

↓ ↓ ↓

 

The St. Charles Line : 150 yılık, St. Charles Avenue ve Carrollton Avenue üzerinde nostaljik eski model tramvaylarla romantik bir gezi için bulunmaz fırsattır. Yaklaşık 13 mil uzunluktaki hat ; Central Business District (Corondelet – Canal Street) üzerinden Updown – Carrollton bölgesine kadar uzanır. Hattın üzerinde ; tarihi anıtlar, Loyola ve Tulane üniversiteleri, Audubon & Hayvanat Bahçeleri, oteller, alışveriş merkezleri ve restoranlar vardır..

The Canal Street Line : Kentin en işlek bölgesinde 5 mil kadar yol güzergahında Canal Street boyunca bir uçta French Market’ten (Central Business District), diğer uçta da Mid City area’ya (City Park -New Orleans Museum of Art & New Orleans Botanical Garden ve tarihi mezarlık alanına) kadar uzanır.

The Riverfront Line : Audubon Aquarium Of Americas bölgesinden , French Market alanına kadar nehir boyunca uzanır..

 

B- Bölgesel Şehir içi Otobüsler (Regional Bus) :

24 değişik renk ve rakamlı hattı ile (2020)  şehir içinde geniş bir alanda hizmet verirler. Değişik renklerde, ardaşık olmayan rakamlı 10-16-27….201 Otobüs Hat ve güzergahllar için →  Tıklayın

 

C- Hop On Hop Off otobüsü için → Tıklayın

 
 

Nerede Kalınır?

Öneriler (Maximiles seyahat rehberi

New Orleans’ın ünlü gece hayatını deneyimlemek, caz kulüplerine gitmek, festivallere katılmak ve eğlencenin kalbinde yer almak isteyenler ; Fransız Mahallesi içerisinde yer alan konaklama alternatiflerine göz atmalıdırlar.

New Orleans’ın eğlence ve kültür merkezlerine kolayca ulaşabilmek ancak sakin ve huzurlu bir konaklama deneyimi yaşamak isteyenler ise, Uptown bölgesinde yer alan Garden District ve Faubourg Marigny semtlerine uğramalıdırlar.

New Orleans’ın tarihi mistik atmosferini soluyarak konaklamak isteyenlere, Warehouse Bölgesi’nde yer alan günümüzde prestijli birer otel olarak hizmet veren tarihi binaları ziyaret etmeleri önerilmektedir. Warehouse Bölgesi’nde; hem orta bütçelilere yönelik iki veya üç yıldızlı, hem de ultra lüks hizmet sunan tarihi oteller bulunmaktadır.

Rue Royale, Louis ve Bourbon sokakları üzerinde; göz alıcı tarihi yapılarıyla dikkat çeken, ultra lüks oteller yer almaktadır. Tarihi ve otantik bir atmosfer yerine, modern bir ultra lüks otelde konaklamak isteyenler ise; Kanal, Charles ve Gravier sokakları üzerindeki alternatiflere göz atabilirler.

Konaklama konusuna orta dereceli bir bütçe ayıranlar; Carondelet, Rue Chartres ve Camp sokakları üzerinde temiz, konforlu, modern ve yalın pansiyon ve otellere rastlayabilirler.

Şehirdeki en ucuz fiyatlı ama güvenilir ve temiz konaklama alternatifleri ise; Parc, Constantinople ve Orleans sokakları üzerinde yer almaktadır.

New Orleans Hostel web , New Orleans Otel web

Buradan ; 40 ‘a yakın merkezi konumlu otel haritasına ulaşın – 2014 yılıdır! ( pdf )

 
Önemli Bilgiler :

 • Acil Tel : 911 (ambulans-etfaiye-polis)
 • New Orleans Turist Bilgi Merkezi , web  –  call us – 800-672-6124, Adres : 2020 St. Charles Avenue, New Orleans, Louisiana – 70130
 • New Orleans’ta elektrik akımı, 120 volt 60 hz’ dir. Priz uçları, düz ve iki uçludur ancak şehirdeki bazı mekânlarda düz ve üç uçlu prizlere de rastlanılmaktadır. Türkiye’den getirdiğiniz elektrikli eşyalarınızı New Orleans’ta güvenle kullanabilmek için, yanınızda bir adaptör ve priz ucu dönüştürücüsü taşımanız ya da bulunduğunuz yerin yakınlarındaki bir elektronik eşya mağazasından temin etmeniz önerilmektedir.
 • T.C. Houston Başkonsolosluğu, web :

Adres: Post Oak Bulvarı, Suit 1300, No:1990, Houston, Teksas
Tel : +1 713-622 58 49  / +1 713-622 03 24
Acil +1 832 774 18 61

 
 

KENTİ BÖLGELERİ İLE TANIYALIM

New_Orleans_districts_map

Daha yalın hali ile

neighborhoods_NORL

Fazla derine inmeden kenti bir kaç bölgeye ayırabiliriz..

Bunların tamamını gezme imkanı zaten zordur, bilgi olsun diye paylaşmaktayım..

Şehir merkezli gezilerin çoğu, 3-4 district (bölgede) alanda gerçekleşmektedir..

 

+ French Quarter : Şehrin, en eski, en ünlü ve en çok ziyaret edilen bölümü. En çok turist ziyareti burada olmaktadır. Birçok eski yapılarda restoranlar , müzik kulüpleri, müze, antika dükkanları ve barlar ve benzeri işyerleri bu mekandadır.

+ Central Business District : Eskilerin “Downtown” dedikleri alandır. Fransız Mahallesinin bitişiğinde yer alan bölge ; finans merkezi, gökdelenler ve yüksek katlı otellere ev sahüplüğü yapar. Bölgedeki Superdome – kubbeli stadyum dünyanın en büyük spor mekanlarından biridir.  Mükemmel restoranlar, çok sayıda müze (National D-Day Müzesi, Louisiana Çocuk Müzesi, Güney Sanat Ogden Müzesi ve Çağdaş Sanatlar Merkezi) ve Julia Caddesi üzerinde bulunan bir galeri ile hareketlidir. Bu alan aynı zamanda Art’ Distric olarak bilinen Warehouse District bölgesinide içine alır.

+ Downriver (Marigny, Bywater, 7th, 8th, Upper 9th Wards, Lower 9th Ward ) :

Nehir altında bulunan bu bölge otantik müziğin merkezidir. Katrina kasırgasından etkilenmiş bölgelerin başında gelir.. Kente özgü ilginç mezarlıklardan St. Roch Cemetery burada yer almakta..

+ Uptown (Uptown, Audubon & University District, Carrollton) : 19 yy.  tarihi mimarisiyle öne çıkan bir mahalledir. Kent için öne çıkan Tramvay – streetcars yol güzergahı ; burada yer alan The St. Charles Avenue – caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Kentin en iyi yerel restoranlarından bazıları buradadır. Magazine Street ; lüks butik ve mağazalar, antika mağazaları, sanat galerileri, iç tasarımcı stüdyoları ve giyim mağazalarına ev sahipliği yapmakta. Audubon Parkı ve Audubon Hayvanat Bahçesi, Tulane ve Loyola Üniversiteleri ve Riverbend burada olup, Streecar’ın güzergahı üzerindedirler.

+ Middle (Mid-City and Esplanade Ridge, Tremé, Central City) :

Şehir merkezinin parçası olarak tarihi mekanlara ve restoranlara ev sahipliği yapar. Mid-City Şehir Parkı, New Orleans Museum of Art – sanat müzesi, tarihi mezarlık, Botanik Bahçesi New Orleans Müzesi buradadır. Her bahar New Orleans Jazz ve Heritage Festivaline ev sahipliği yapmaktadır. Cetral Cıty, zenci mahallesi konumuyla biraz sıkıntılı görünmektedir. Tremé ; Franco-African (melez) arası insanların yaşadığı, French Quarter benzeri alandır..

+ Lakeside (Lakeview and Lakeshore, Gentilly, Eastern New Orleans) :

Pontchartrain gölü kenarında kentin kuzey alanıdır.

+ Algiers : Mississippi Nehri boyunca uzanan New Orleans parçasıdır. Tarihi bir mekandır.

Mississippi Nehri’ne yakın Uptown/Garden District alanında bulunan, Blaine Kern’in Mardi Gras Dünyası ; New Orleans’ın en büyük simgesi olan Mardi Gras Festivali‘nin geçit töreninde kullanılan dev figürlerin, kuklaların ve süslemelerin hazırlandığı renkli bir stüdyodur ( web )(Adres: 1380 Port of New Orleans Pl. – New Orleans, LA 70114 ). 2020 yılı → Tam bilet : 22 $ , Cocuk : 14 $ , genç ve 65 yaş + : 17 $ .. Grup indirimleri mevcut!..Call : 504-361-7821 (2020 yılı Corona virüs salgın nedenli program belli değil!)

Gezi sırasında ikram yanında ; Mardi Gras hakkında ve tarih & kültürel bilgiler , gelenekler hakkında video sunumu dahilinde yapılmakta..

Aynı zamanda müze işlevine de sahip olan stüdyoyu ziyaret ederek festival için hazırlanan süslemeleri, sanat eserlerini ve figürleri; üretim aşamasından itibaren görme şansına sahip olabilirsiniz.


 
– Sonraki sayfamızda kenti geziyoruz –

 
 
 
booked.net

 

 
 

Önceki Sayfa ↔ Sonraki Sayfa

– New Orleans ; Ana Klasöre dön –

 
 
 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir