Prag, Şehir İçi Ulaşım.2

 

transportpraguelogos

TOPLU TAŞIMA – ULAŞIM

 

Prag Demiryolları :

Telefon : +420 840 112 113 , web :

+ Önemli tren istasyonları:

+ Hlavni Nadrazi ( Wilsonovo 8 – Praha 12000 ) ( Ana Tren İstasyonu )

Hlavni_nadrazi_gar_praha

hlavninadrazi

Adres : Praha 2, Wilsonova 8 , New Town ( Ulaşım : Metro hat C , Hlavni nadrazi istasyonu – yada tram 5-9-26 istasyon yakınında bırakır.Ayrıca doğrudan havaalanından airport expres bus buraya gelir ).Wenceslas Meydanına 5 dk. lık yürüme mesafesindedir. (GPS): 50.083214, 14.435139 ; +420 224 214 886 ; Açık / tüm günler – 03:25-00:35 , 1 günlük bagaj emanet : 2 €

+ Masarykovo nadrazi ( Masaryk Tren İstasyonu ) – Praha 1 , Hybernska ( Metro B-line, Namesti Republiky istasyonu )

+ Smichovske nadrazi ( Smichov Tren İstasyonu ) – Praha 5, Nadrazni ( Metro B-line, Smichovske nadrazi istasyonu )

+ Praha-Holesovice / Holesovice Nadrazi  – Partyzánská , Praha 17000 – Praha 7 ( Metro C-line, Nadrazi Holesovice istasyonu )

HolesoviceNadrazi

Hepsine metro ve bir kaç tramvay hattı ile ulaşılabilir. ( bilgi için ) ..

Prag’ın ana tren istasyonu ; ölen Habsburg İmparatorluğu’nun, Josf Fanta trafından tasarlanan resmi olarak son mimari görkemlerinden biridir ve Franz-Josefs Bahnhof olarak resmi biçimde 1909’de açılmıştir. Daha sonra adı Wilson İstasyonu olarak değiştirilmiştir ve bugün genel olarak Ana İstasyon olarak adlandırılır. 1972 ve 1979 yılları arasında istasyon, yeraltı istasyonunu ve terminalin çatısında bir ana yolu da içeren yeni bir terminal binası ile genişletilmiştir.
Eğer sadece hızla geçiyorsanız ya da metro ile varıyorsanız, istasyonun ayakta kalan Art Nouveau bölümlerini; temel olarak yüksek kubbeyi, cam resimlerini ve Prag’ı ‘Kentlerin Anası’ olarak temsil eden kadın yüzleri oymalarını gözden kaçırmak kolaydır. Üst katta, Fantova Kavarna (Café)’nın yanındaki orjinal giriş, dövülmüş-demir kubbesi ve kulenin yanlarına bağlı çıplak figürlerle hala imparatorluğa özgü bir güven yaymaktadır.İstasyon Wenceslas Meydanından rahat olarak sadece beş dakika uzaklıkta bulunmaktadır ve metro C hattı ile şehrin diğer bölümlerine bağlanmaktadır. Ana istasyon ayrıca gündüz saatleri boyunca her 30 dakikada bir kalkan ekspres otobüs ile Prag Havaalanı’na bağlanmaktadır (seyahat süresi 25-40 dakika arasındadır). Terminalin dışında taksi durakları bulacaksınız. Maalesef, abartılı bir ücret tutacağı için tren istasyonunun etrafında oyalanan taksilere binmeniz önerilmez. Bunun yerine, saygın bir firmayı arayın ya da Prag Havalaanı Transfer’den önceden bir taksi rezarvasyonu yaptırın.
Son zamanlarda, Prag’ın Ana İstasyonu (Hlavni nadrazi) tam olarak yenilendi ve 2010-2011 yıllarında İtalyan firması Grandi Stazioni tarafından Prag’ın gölgeli bölümü olan eski ‘kirli’ imajından batı standartlarına modernize edildi. İstasyonun kendisi çeşitli seviyelere ayrıldı. 24 saat boyunca açık olan bir bagaj emanet tezgahı ve otomatik büyük kilitli bagaj dolapları gibi bir tren istasyonundan bekleyeceğiniz tesisler mevcuttur. Ayrıca döviz ofisleri, ATM’ler, turist ve tren danışma masaları, fast food büfeleri ve restoranlar (Burger King gibi), kafeler ve perakende dükkanlar da vardır.

Gecenin ortasında varmamaya çalışın – istasyon 00:40’tan 3:40’a kadar kapalıdır ve çevreleyen bölge yankesiciler ve alkolikler için bir mıknatıstır ve turistlere yapılan saldırı raporları vardır.

Rezervasyon ve Bilet Alma , web :
Seyahatinizden 60 gün önce Çek Cumhuriyetine ve seçilen Avrupa varış noktalarına Çek demiryolları sitesinden online olarak bilet almak mümkündür. Ayrıca, Prag’ta herhangi bir tren istasyonu ya da Çek Cumhuriyeti’nde başka bir yerden de alabilirsiniz. Prag’ın ana istasyonunda, bilet tezgahları bodrum seviyesindedir. Çoğu yerli önceden rezervasyon yaptırmaz ve biletler genele tam seyahat gününe kadar mevcuttur. Eğer aceleniz varsa kondüktörden bilet almak mümkündür fakat ekstra ücrete hazırlıklı olun.

 

PRAG’TAN AVRUPA ( TREN ) ;

+ Prag- Viyana

+ Prag – Berlin

+ Prag – Dresten

+ Prag – Bratislava

+ Prag – Budapeşte

+ Prag – Hamburg

+ Prag – Varşova

+ Prag – Kopenhang

 

** AVRUPA DEMİRYOLLARI ULAŞIM HATLARI HARİTASI İÇİN ( TIKLAYIN )

** AVRUPA TRENLERİ İÇİN ( GENEL BİLGİ ) ( TIKLAYIN )

** AVRUPA TREN BİLETLERİ – ÜCRET – SATIŞ İÇİN ( TIKLAYIN )

** AVRUPA PASS KARTLARI ( European Rail Pass ) İÇİN ( TIKLAYIN )

 

Prag Otobüs ve Otobüs İstasyonları :

Prag Ana otobüs istasyonları ;

** Florenc / Praha 8, Krizikova ( Burası Line B ve Line C – Metro hattının kesiştiği alandır ) , tüm uluslararası ve şehirlerarası iç hatlarda hizmet vermektedir ( buradan yaklaşık 5 dakika içinde metro hattı B istasyonuna ulaşırsınız )
** Na Knížecí / Praha 5, Nadrazni ( Burası Metro Line B, Andel istasyonu ). Yalnızca iç hatlara hizmet sunar.
** Holešovice / Praha 7, Partyzanska ( Metro Line C, Nadrazi Holesovice istasyonu )
** Roztyly / Praha 4, Rysaveho ( Metro Line C, Roztyly istasyonu )
** Černý Most / Praha 9 ( Metro Line B, Cerny Most istasyonu )

En sık kullanılan istasyonlar; Florenc ve Roztyly ‘dir. Uluslararası otobüse seferleri Prag da Florenc otobüs istasyonuna ulaşmaktadır.

Çoğu uluslararası bağlantı Prag’a Florenc’te B ve C Metro hatlarında bulunan Florenc istasyonunda sona erer. Ana otobüs terminali tüm uluslararası ve ülke içi uzun mesafelere hizmet vermektedir. Buradan, metro B hattı ile şehir merkezine 5 dakikada ulaşabilirsiniz.
Eğer Prag’ın dışında seyahat ediyorsanız, genelde trenle seyahat etmekten daha ucuz olduğundan otobüs iyi bir seçenek olabilir. Çoğu hizmet ČSAD ve Öğrenci Bayisi (Student Agency) tarafından yürütülmektedir.

Otobüs ile Seyahat Etmek
Otobüs ile Seyahat EtmekÇek otobüs sistemi oldukça iyi ve etkin bir yöntem olmasıyla ün yapmıştır. Ülkedeki ana şirket CSAD tüm ülke çapına dağılmış bir otobüs ağı işletmekte ve ülkenin en uzak yerlerine bile ulaşım sağlamaktadır. Oldukça tanınmış başka bir otobüs şirketi de Student Agency adlı şirkettir. Genellikle otobüs ile seyahat etmek tren kullanmaktan çok daha pahalı olmakla birlikte, çok daha hızlıdır. Otobüs terminalleri genellikle şehir merkezlerine yakındır ve bundan dolayı otobüslere ulaşmak oldukça kolaydır.
Otobüs biletlerini otobüs terminallerinden alabilir ve ayrıca daha önceden rezervasyon da yaptırabilirsiniz – hafta sonları gibi yoğun zaman dilimlerinde rezervasyon yaptırmanız kesinlikle önerilir. Daha az tercih edilen rotalarda biletler doğrudan otobüs şoföründen alınabilmektedir. Ayrıca Prag ve Brno‘dan kalkan otobüslerle komşu ülkelere de seyahat edebilirsiniz.

Şehir Otobüsleri
Eğer Prag’da kalıyorsanız o zaman kuytu mahallelerde kalmadığınız sürece muhtemelen otobüs kullanmaya ihtiyacınız olmayacaktır. Ayrıca, otobüslere zehirli gazlar ürettikleri ve sokaklar da çok dar olduğu için şehir merkezinde izin verilmemektedir, bu yüzden dış mahallelerden gelen insanları merkezin dışındaki tramvaylara ve metro duraklarına ulaştırmaktadırlar. Biletler olağan bayilerde mevcuttur (eğer para üstünüz varsa ekstra bir ücrete doğrudan şoförden de bilet alabilirsiniz).

Uluslararası Otobüsler
Prag’a, hepsi çok sayıda Avrupa varış noktasına ulaşan Bohemia Euroexpress International, Eurolines, GTS International, Student Agency, ve Capital Express otobüsleri tarafından iyi hizmet verilmektedir. Çoğu uluslarası otobüs yastıklı koltuklar, dergiler ve hatta eğlence ve Wi-Fi internet ile donanımlıdır. Biletinizi peşinen alabilirsiniz, yine de çoğu operatör doğrudan şoförden almanıza da olanak vermektedir.

AMS Bus ; 3000 ülke içi ve uluslararası hizmetten herhangi biri için bilet rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Biletler daha sonra herhangi bir AMS bürosundan alınabilir. Öğrenci bayisi de ayrıca mükemmel bir online rezarvasyon sistemine sahiptir.

** Prag’tan Avrupa ;

+ Tren Bilet Ücretleri — Linke tıklayın

+ Tren Bilet – online — Linke tıklayın

+ Otobüs bilet – online — Linke tıklayın

 

Prag’da TAKSİLER :

Prag’da güvenilir taxi şirketlerinden önerileni ;

AAA Radiotaxi ‘dir ( web ) .

AAA taxi için Prag ( bölgelere göre ) yaklaşık yol tarifesi :

aaataxitarife

Bir başka taxi ; Halotaxi – tel. 244 114 411, ( web )

Azami ücretler ;
Şehir merkezinde km / 28 czk , açılış 40 czk , bekleme 6 czk / dk. Bagj büyük ise ayrıca ücretlendirilir.Prag merkezi dışında bu tarife uygulanmaz.

Bazı merkezi taxi durakları ;

* Vaclavske namesti (otel Jalta yakını)
* Vaclavske namesti (Hvezda Sineması yakını)
* Franz Kafka meydanı
* Staromestske namesti – Pařížská sokağı
* Marianske namesti
* Namesti Jana Palacha – Rudolfinum yanı
* Smetanovo Nabrezi – Novotneho lavka yanında
* Narodni – Ulusal Tiyatro yakını
* Namesti Republiky – Hybernska sokağı
* Revolucni – mağaza Kotva önünde
* Malostranske namesti
* Klarov (Malostranska metro istasyonu)
* Hybernska (Masarykovo nadrazi yakın)
* Havlickova – Na Florenci
* Hradcanske namesti
* Loretanske namesti
* Wilsonova – Hlavni nadrazi (Tren İstasyonu önünde)
* Namesti I.P.Pavlova
* Namesti Miru
* Nadrazni – Lidicka (Andel)

 

Prag’ da OTOPARKLAR ;

Prag metrosu ( subway ) bünyesi altında otoparklar mevcuttur. Ücretsiz kullanım sunmamakla beraber tek yön biletli yoculukta ( park + ulaşım ) 40 Czk , gidiş dönüşlü olanda 80 Czk ücret talep edilmektedir.Tek başına araç park ücreti 15 Czk. Bu hizmet metronun açık olduğu saatler dahilinde < 04_30 / 00_30 > gün boyu verilecektir. P + R ( park + ride )( prak et ve gez ) : Metro istasyonu yakınında yer alırlar , en rahat park alanlarıdır.

Online park alanları kontrolü için ( araç sayısı – boş yerler görülmekte ) —> tıkla

Metro hatlarına göre ( A – B – C ) bu alanlar ;

A-line – Depo Hostivar, Skalka I ve II istasyonlarında
B-line – Zlicin I ve II
B-line – Nové Butovice istasyonunda
B-line – Palmovka
B-line – Rajska Zahrada
B-line – Cerny En I ve II
C-line – Letnany
C-line – Ladvi
C-line – Nadrazi Holesovice
C-line – Opatov
C-line – Chodov istasyonlarında
Radotín ve Bechovice tren istasyon yakınlarında..

Diğer Park alanları ( bölgelere göre ) :

Praha 1, namesti Jana Palacha
Praha 1, Ostrovni (Ulusal Tiyatro)
Praha 1, nam. Republiky 8 (Kotva mağazasına)
Praha 1, V Celnici 7 (Hotel Hilton – Old Town)
Praha 1, V Celnici 10 (Millenium Plaza)
Praha 1, namesti Curieovych 5 (InterContinental Hotel)
Praha 1, Opletalova 9 (Wenceslas Meydanı yakınında)
Praha 1, Wilsonova (Ana Tren İstasyonu)
Praha 1, nám. Republiky 1 (Palladium)
Praha 2, Václavská 18
Praha 2, Wilsonova 77 (Devlet Opera yakınında)
Praha 2, Vinohradska 151 (Flora)
Praha 3, Taboritska 23 (Olsanka Otel)
Praha 3, Vinohradska 157 (Don Giovanni Otel)
Praha 4, Roztylská 19 (Merkez Chodov)
Praha 4, Milevska (Corinthia Panorama Hotel)
Praha 4, 5. Kvetna 65 (Kongre Merkezi)
Praha 4, 5. Kvetna / Na Krivine
Praha 5, Kartouzská (OC Nový Smichov)
Praha 5, Bozdechova (Zlaty Andel)
Praha 6, Studentska 2 (Dejvicka metro ist.yanı)

Şehir Merkezinde Otopark Bölgeleri ;

Turuncu, yeşil ve mavi ( Prag merkezde 3 adet otopark bölgesine ayrılmıştır) olarak ;

* Turuncu Bölgesi : Park azami süresi 2 saattir. Saati / 40 czk
* Yeşil Bölgesi : 6 saatlik park azami sürelidir. Saati / 30 czk
Her iki bölgede 1, 2, 5, 10, 20 veya 50 czk için jetonlu park metre ile donatılmıştır. Çalıştırma talimatları park metre üzrindedir.
* Mavi Bölgesi : Uzun süreli park bölgesi bu bölgede bulunan yerel halk ya da şirketler için özel olarak tasarlanmıştır ( park kartı ile )

Bir kaç otopark adresi ;

+ Palladium Parking Garage : En büyük otoparklardandır. 900 araçlık parkı Palladıum AVM altında bulabilirsiniz.24 saat açıktır.Adres: PALLADIUM, Náměstí Republiky 1, Praha 1.ilk 2 saat -> 50 Czk / saat , 3 saat sonrası -> 40 Czk / saat , günlük -> 700 Czk , aylık -> 7000 Czk

+ Rudolfinum Parking Garage : Adres: Alsovo nabrezi 12, Praha 1 – 50 Czk / saat , 650 Czk / gün , 6000 Czk / ay

+ National Theater Parking Garage : Adres: Ostrovní 1, Praha 1 – 50 Czk / saat , , 9600 Czk / ay

+ Kotva Parking Garage : Adres: Revoluční 1/655 Praha 1 – 50 Czk / saat , , 4500 Czk / ay

+ Main Train Station Parking Lot and Garage : Adres: Washingtonova 1599/17, Praha 1- 40 Czk / saat , , 4000 Czk / ay

+ Prague Airport Parking : Adres: K Letišti 6/1019, Praha 6 – 50 Czk / saat , 750 Czk dan itibaren / haftalık

+ Drtinova Parking Garage : Adres: Drtinova 9, Praha 5 – 35 Czk / saat , 300 Czk / gün , 5500 Czk / ay –

 

PRAG TOPLU TAŞIMA BİLET & PASO ÜCRETLERİ :

+ Genel güncel bilgi linki ( tıklayın )

+ Güncel Zone/bölgeler – zaman dilimleri ile ücretlendirme-Tarife ( tıklayın )

Prag toplu taşıma sisteminde iki tip bilet kullanır ( Single & Trip )( tek kullanımlık & kısa seyahat süreli ) .

Biletler genel olarak tüm toplu taşıma araçlarında ve ara transferlerde geçerlidir.Tek kullanımlık ve çok kısa zaman dilimli olanların bir kısmı transferlerde geçmez. Standart biletlerin bir bölümü Çek demiryollarına ait ( Czech Railways – CD ) yerel tren hatlarında da geçerlidir. Toplu taşımacılık Prag’da Dopravní podnik hlavního Mesta Prahy tarafından sağlanmaktadır ( DPP ).

Ücretlendirme :

* Temmuz 2014 sonrası..

• 30-minute ticket / 30 dakikalık bilet :
Yetişkin: 24 Kč
Çocuklar 6-15 yaş: 12 Kč
6 yaşın altındaki çocuklar: Ücretsiz

• 90-minute ticket / 90 dakikalık bilet :
Yetişkin: 32 Kč
Çocuklar 6-15 yaş: 16 Kč
6 yaşın altındaki çocuklar: Ücretsiz

• 24 saatlik Pass : 110 Kc / 72 saatlik Pass : 310 Kc

• Aylık Pass : 550 Kc / 3 aylık Pass : 1480 Kc / Yıllık Pass : 4750 Kc ( ID numara ve fotoğraflı olarak )

** Pass ücretleri yetişkin içindir !

 pragticketprice

Prag’da toplu taşımacılıkta , şehir merkezine ve yakın çevresine ( yaklaşık 20 km.lik mesafe ) ait 4 adet transfer bölge ( Zone ) tarifesi mevcuttur < standart tarife > .

Bunlar P / 0 / B olarak isimlendirilmiştir.

Ayrıca Prag Perifer – uzak çevre – alanları için de ; 1,2,3,4,5 zone ( bölgeye )’ a ayrılır. Bu şekilde ücretlendirmede 9 farklı zone vardır ( Prag Zone bölgeleri – tıklayın )( yada buradan) .Bu bölgeler kabaca gösterilecek olursa ;

Prague Zone ( 9 ) haritası :

transportzonemaps

* Biraz daha detaylı olarak bu bölgelerin ( P O B ) ; kuzey – güney – doğu – batı sınırlarını gösterir –Haritaya bakın:

prahazone_POB

Görüldüğü gibi Prag için oldukça geniş bir alanı içine alır.


P
: merkezi Prag olup , kendi içinde 2 bölgeden ( Zone ) ibarettir ( P ve P+1 )
P zone ( bölgesi ) : metro – tramvay ve bus no.100 – 299 / 501 – 599 , Petrin funiküler ,feribot ve seçilmiş bazı demiryollarını da içine alır.

0 Zone ( bölgesi ) : Çevredeki ulaşımı sağlayan otobüs güzergahlarını , bus no.300 – 399 / 601 – 620 hatlarını kapsar.

Prag şehir toplu taşıması , yani tüm metro hatları, tramvay, şehir otobüsleri, feribotlar, Petrin teleferik ve demiryolu hatlarının seçilen parçaları iki tarife bölgeli ” P ” de yer almaktadır.

*90 min.Transfer Ticket ( 90 dk.lık tek yolcu bileti )

ticket_prague

32 CZK ( Kc ) bedeli olan bu standart bilet , 4 ( Zone ) bölgede 90 dk. süre içinde toplu taşımadaki tüm araçlarda transferler dahil geçerlidir.Prag’ın merkezindeki 2 bölge ile birlikte ( P + P1 ) , merkezden 20 km kadar uzakta olan alanlara ( Airport ) da hitap eder.

Periferik – çevre bölgeleride kendi arasında 5 zone ‘ a ayrılır ( Beroun, Kladno, lysa nad Labem ve Milovice vs. gibi yerleşimler ) , bu bölgeler geniş ve merkeze oldukça uzak bir bölgeyi içine alır.

9 zone / bölgeyi kapsayan vede karşılıklı transferleri dahil olarak 24 saatlik ücret : 160 Czk ‘dır.

Tüm biletler / tarife – ücret detayları ;

** Tarifeler için bakın ( 2011 )( tüm toplu taşımalarda geçerli ) :

pragtarife2

pragtarife1

* Güncel bilet fiatlarını ( bu alandan ) yada ( buradan ) takip ediniz!

Biletler bazı gazete bayilerinde, turistik bilgi merkezlerinde ( İnfo .) , Tabaco / Tütün satan yerlerde, bazı metro istasyonlarında yer alan bilet gişelerinden, ayrıca İngilizce olarak – sadece madeni para ile sarı bilet satış makineleri < Ticket machines > aracılığıyla satılmaktadır. Yine hava alanı gelen yolcu terminal 1 – 2 de de DPP bilgi merkezlerinden ( saat 07 -21 ) temin edilebilir.Ayrıca, cep telefonunuzu kullanarak ; kısa mesaj bölümüne ” DPT24 ” < 30 dk > veya ” DPT32 “< 90 dk> , ” DPT110 ” < 1 gün > , ” DPT310 ” < 3 gün > yazıp 902 06 numaraya SMS gönderilerek bilet satın alabilirsiniz. Bilet bilgileri bir dakika içinde telefonunuza gönderilecektir ( T- mobile, Eurotel ve Vodafone )..

Bilet satış ofisleri pek çok metro istasyonunda ( Dejvická, Hradčanská, Můstek, Florenc, Hlavní nádraží, Nádraží Holešovice, Náměstí Míru ) bulunmaktadır.Saat 06_30 / 18_30 arası çalışırlar – bazen öğlen saatleri kapalı.. ! Biletler ve ulaşımla ilgili daha geniş bilgileri Mustek, Anděl ve Nadrazi Holesovice istasyonlarından alabilirsiniz.

Biletleri seyahate başlamadan onaylatmanız gerekiyor. Bunun için tramvayda 3 noktada, metrolarda da girişte sarı küçük makinaları kullanmalısınız. Bileti bunların içine soktuğunuzda tarih, saat ve durağın ismi kayıt edilir. Biletsiz yolculuk cezası ( 2013 ) 750 czk ? , onaysız bilet : 250 czk Dikkat !

 

Diğer Bilet ve Pasolar :

+ Prague Welcome Card : * 42 € – 2014

pragwelcomcard

Kart Özellikleri ;

• 50 ‘nin üzerinde tarihi yerleri, müzeler ve galerilere ücretsiz giriş imkanı
• ücretsiz 3 günlük toplu taşıma bileti
• konser, tiyatro ve müzik vs.aktivitelerde indirimler
• Bazı turlar ve rehberli gezilerde indirim imkanı
• Çek Cumhuriyetinin en popüler bölgelerine yapılan tur indirimi
• Prag restoran ve kahvehanelerde & alışverişte indirimler,
• ücretsiz kılavuz & harita
Maddi kazanç yanı sıra zamanda kazandıran bir karttır.

Ücret ( 2014 ) : 1050 CZK – 42 € ( + toplu taşıma dahil )

830 CZK – 33 € – Toplu taşıma olmaksızın !

*1 € = 27,50 CZK ( nisan 2014 )

+ Prag Hoşgeldin Kart bilgi

information.
PULFORD spol. s r.o.
Myslbekova 27
169 00 Praha 6
Phone: +420 233 380 274 , +420 233 370 353
Fax: +420 233 381 589
E-mail: pulford@pulford.cz

Kartı hamili olan kullanır. İlk aktivasyonun başlaması ile 72 saatlik süreçte başlayacaktır.Aktivite ve indirim kuponları kitapçık içindedir.İlk aktivasyon tarih ve saatini karta işlemeyi unutmayın!

Nasıl temin edilir ?

• Online web sitesinden : + 180 CZk ile evine postalanmakta..2014
• Hava yolu ofis ve seyahat acentalarından
• Prag hava alanı turist info.dan
• Prague tourist offices’lerinden ;

** Railway station Praha-hlavní nádraží (Prague-central station)
Tourist Point
Open: Monday – Sunday: 08.00 – 22.00

** Railway station Praha-Holešovice (Prague-Holešovice)
Exchance office JVM
Open: Monday – Sunday: 00.00 – 24.00

• Büyük Otellerden

Kartın geçerli olduğu Top 10 aktivasyon yeri :
St. Vitus´s Cathedral
National Museum
Czech Museum of Music
Strahov Monastery
Kinský Palace
Troja Chateau
Mucha Museum
Wallenstein Palace
Vyšehrad
Franz Kafka Museum

** Detay için / tıklayın

 

+ Prag Card :

PragueCard

Prag Cart tarife ; 2 – 3 – 4 günlük + toplu taşıma dahil seçenekleriyle ..

Tarife ;

pragcardtarife

** Bilgi için tıklayın

Not : 2 saatlik ücretsiz otobüs şehir turundan , 40 değişik aktivite ( müze & galeri ) için ücretsiz giriş , indirimler tanıyan bir karttır.Detayı linkten alın..Tek başına aktivasyonlar alınabildiği gibi şehir içi toplu taşıma araçları içinde fark verilerek alınabilir..

** Prag için Ulaşım Bilgileri burada sonlanmıştır..
 
 

– Sayfa Başına Dön –

– Prag Gezi Notları ; Ana Klasöre dön –

 
 

1 geri izleme / bildirim

  1. Prag, Şehir İçi Ulaşım.1 – Doktorun Gezi Rehberi

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*