Venedik,Alışveriş-Aktiviteler

 
 
 

VENEDİK ‘ TE FESTİVAL & ALIŞVERİŞ

 
 

Venedik eğlenebilmek için güzel mekanlar bulabileceğiniz hiç kuşkusuz. Meydanda bulunan kafelerde geçireceğiniz keyifli geceler sizi bekliyor. Venedik tatiliniz eğer özel bir güne denk gelirse hayatınızın en keyifli tatillerinden birini yaşayacaksınız demektir. Venedik, özel günler konusunda çok eğlenceli şehirlerden birisidir. Yolculuk tarihiniz eylül ayına denk gelirse, Venedik Film Festivali düzenleniyor. Ama asıl özel olan karnaval zamanlarıdır.

Karnaval: Venedik Karnaval’ ı en 500 yıldan bu yana yapılmaktadır. İnsanların maskelerle dolaşmalarının bir nedeni ise, sosyal statüleri ortadan kaldırarak eğlenmektir. Eğer havada sis varsa şanlısınız, çünkü; sabaha karşı kostümleri ile insanların gondolla gezi yaptıklarını izlemek büyüleyici bir görüntü olacaktır.

Her yıl Şubat ayında, “Karem” yani büyük perhiz öncesi (Paskalyadan 40 gün önce) Pazar, Pazartesi, Salı (perhiz öncesi üç etli gün) eğlenceler düzenlenir. Eğlenceler Çarşamba günü doruğa ulaşarak sonlanır. Katolik dünyasında önem verilen bu kutlamalar, karnaval geleneğinin devamıdır. Bu dönemde günlük yaşam kuralları kalkar, eğlence hat safhaya çıkar. Bu karnavallarda sosyal statülere bağlı kalmamak ve sınıf farklarını kaldırmak için maske takma geleneği Venedik’te hala sürmekte. Ayrıca 2 yılda bir yapılan Venedik Bienali, film ve müzik festivalleri kentte sürekli kültürel ve sanatsal etkinliklerin yaşanmasını sağlar (kaynak : arsiv.ntvmsnbc.com) ..

 
 

ALIŞ VERİŞ ;

Rialto Köprüsü’ nde bulunan birçok dükkanda hediyelik eşya satın alabilirsiniz. San Marko Meydanı’nda aradığınız her türlü şeyi bulabilirsiniz. Yalnız meydanda genel anlamda pahalı mağazalara vardır. En iyisi Venedik’in  sokaklarındaki mağazalardır. Pazarlığa çok açık değiller !

 

 * Venedik içerikli gezi konularımız tamamlanmıştır.

 
 
 
 

Venedik – Ana klasöre dön

İtalya – Ana  klasöre dön

 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir