Slovakya Gezisi

 
 

Orta Avrupa (Prag & Viyana & Budapeşte ve Bratislava) Gezisi için UYARI !

Ulaşım & konaklama ile şehirler arası transferlerdeki maliyetler göz önüne alındığında ; Bazı Tur operatörlerinin promosyon olarak düzenledikleri tur bedelleri , kendi başımıza yapılan seyahatlerden daha avantajlı olabilmektedir. Tur acentasına ödenen gezi bedeli ; 7 gecelik konaklama bedeline eşit olabilmektedir. Acentanın sağladığı uçak ulaşımı ve ara transferlerde cabasıdır.. Bunu göz önüne alınız…

Ülkemizden Budapeşte ve Prag için düşük maliyetli uçuş bulmak genelde mümkündür.

Kara yada demir yolu ile bu kentlere ülkemizden yada Avrupa üzerinden ulaşım , gerek konforu gerek ise ulaşım zamanı açısından bir handikap olacaktır.

Bana göre uygun ücretli Orta Avrupa gezilerine tur aracılığı ile katılın ve kendiniz gezin derim..

7 gece konaklamalı İstanbul çıkışlı Orta Avrupa Gezileri ; Sık aralıklarla 300 – 350 € dolayında olabilmekte ! Bilgilerinize..

 
 
 

BRATİSLAVA GEZİ REHBERİ

 

Bratislava  Slovakya’nın başkenti ve en büyük şehridir.

Avusturya’nın başkenti Viyana’nın 50 km kadar doğusunda bulunan şehir yaklaşık 450.000 nüfusa sahiptir.

Bratislava, parlamentosu, devlet binaları, üniversiteleri, müzeleri ve tiyatroları ile Slovakya’nın siyasi ekonomik ve kültürel merkezidir. Slovaklar, Almanlar, Macarlar, Avusturyalılar, Çekler ve Yahudiler şehrin geçmişinde güçlü izler bırakmıştır. Bratislava, bu kozmopolit ruhunu hâlâ muhafaza etmektedir. Şehir çok sayıda festival ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır (tr.wikipedia.org).

Macaristan’ın kuzeyinde, Polonya’nın güneyinde bulunan ve yaklaşık 6 milyonluk bir nüfusa sahip olan Slovakya, Doğu Avrupa ülkelerinin başında gelir. Bratislava, diğer Avrupa ülkelerine göre biraz daha “ucuz” bir şehir. Konaklama, yeme içme, hediyelik eşya gibi konularda, örneğin Viyana’ya göre daha cazip durumdadır.Kent; tarihi binaları, müzeleri, ilginç heykelleri ve tiyatroları ile görülmeye değer küçük bir Avrupa şehri. Tuna nehri kıyısında yer alan ve Avusturya ve Macaristan’a sınır komşusu olan şehir dünyada iki devlete sınırı olan iki başkentten bir tanesi. Para birimi euro olan ülke, diğer Avrupa ülkelerine göre daha ucuz. Ülkede konuşulan dil ise Slovakça. Bunun dışında Çekçe de konuşuluyor. Ülkede İngilizce konuşanların sayısı ise çok az.

 

Kent Gezimiz : 2012 tarihli, Bilgiler 2019 yılına günceldir!

 
 

BRATİSLAVA Gezisi

 
 
 

ANA Sayfa’ ya dön –

 
 
 

kırmızıcizgi2
 

Beni İzleyin !..

insss
 
 
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir